Vijaya dashami – jeden z najlepszych dni w roku

Witam po dłuższej przerwie! 

Vijaya dashami jest kulminacją wedyjskiego święta Navaratri (10 księżycowy dzień księżycowego miesiąca Ashvini na przełomie września i października). W tym roku Vijaya dashami wypada dzisiaj, 18 października i trwa do jutrzejszego popołudnia. 

Obecne położenie Słońca jest mocno osłabione. Wczesne wstawanie i poranna aktywność harmonizują energie Słońca. Położenie Słońca wymaga od nas dodatkowego wysiłku, aby czegokolwiek dokonać. 

To święto jest oparte na historii opisanej w eposie Ramajana, gdy bohater Rama odniósł zwycięstwo nad asurem (demonem) Rawaną. Jest to historia uratowania Sity, ukochanej żony Ramy. 

W dniu Vidjaya Dashami energie kobiece osiągają swoje maksimum. Właśnie dlatego, jeśli brakuje wam pewnych cech charakteru, przykładowo, jeśli odczuwacie w sobie brak kobiecości, albo brakuje wam pewności siebie i nie potraficie “twardo ustać na nogach”, to dzisiejszy i jutrzejszy dzień mogą wam w tym bardzo pomóc. Jasno określone pragnienie dzisiaj i jutro pomoże wam wypracować w sobie te cechy charakteru. 

Rama zwyciężył demona Rawanę i powiedział: “Wszystkie szczere ludzkie pragnienia wypowiedziane tego dnia będą na pewno spełnione”. Wystarczy jasno je sformułować i zawsze pamiętać o woli Boga, która wciela je w życie.  

A więc – zabierzmy się chyżo do wypisywania swoich planów, wizualizacji pragnień i do realizacji marzeń! Pamiętajmy o tym, aby w końcu naszych planów dopisać: “Miłość Boga ostatecznie stanowi o wszystkim”. Mówiąc tak zgadzamy się z tym, że Bóg nie zawsze daje nam dokładnie to, co chcemy, ale zawsze daje nam to, co jest dla nas najlepsze. 

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Leave a Comment