Tysiące weganów wzięło udział w marszu w Londynie

“Nie jest to wasza matka, więc to mleko nie jest przeznaczone dla was”

Kilka tysięcy weganów uczestniczyło w marszu protestacyjnym w Londynie, wyrażając swój protest przeciwko każdej formie zabójstwa zwierząt.

“Chcemy głośno wyrazić swój sprzeciw: nie rozumiemy, jak można lubić psy i koty, i jednocześnie, bez mrugnięcia oka konsumować prosiaki, owce i cielęta” – powiedziała 38 letnia aktywistka Helen, która wyrzekła się jedzenia mięsa oraz nabiału dziesięć lat temu.

Pochód wystartował w południe w regionie Hyde park, jego punktem końcowym był plac przed parlamentem. Setki policjantów pilnowało porządku na ulicach, gdzie akurat przechodzili demonstranci. Wykrzykiwali oni następujące slogany: “Nasza planeta nie jest domem tylko dla ludzi”, “Zwierzęta są tacy, jak my”. Zaskakiwała różnorodność plakatów: “Moje ciało nie jest cmentarzem, tylko ogrodem”, “Ratuj życia — zostań weganinem”, “Zwierzęta też chcą żyć”, “Nie jest to wasza matka, więc to mleko nie jest przeznaczone dla was”, “Już od roku jestem weganinem, ale nie odczuwam braku białka”, “Jedzenie mięsa — to morderstwo”.

Dla lepszego unaocznienia problemu wielu demonstrantów założyło na siebie kostiumy zwierząt, wielu ludzi przyprowadziło ze sobą psy. Uczestnicy aktywnie zapraszali przechodniów do przyłączenia się do akcji protestacyjnej, rozdawali ulotki i inne informacje.

Oficjalny marsz został zorganizowany przez organizację pozarządową Save Movement. Jest to organizacja, która walczy o prawa zwierząt. Jej celem jest informowanie społeczeństwa o sytuacji zwierząt na przeróżnych farmach oraz namawianie społeczeństwa do całkowitego wyrzeczenia się mięsa. Do organizacji Save Movement przyłączyli się przedstawiciele innych organizacji zajmujących się ochroną zwierząt oraz zwykli mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Ludzie ci propagowali zdrowy tryb życia, wyrzeczenie się mięsa i nabiału, oraz zaprzestanie korzystania z ubrań oraz akcesoriów wykonanych z naturalnej skóry zwierząt.

Weganie cieszą się coraz większą popularnością; ankiety społeczne wykazują wzrost ilość ludzi, którzy wyrzekli się spożywania jedzenia pochodzenia zwierzęcego w Wielkiej Brytanii. W ciągu kilku lat ich ilość wzrosła o 350% – do 542 tysięcy osób.

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Leave a Comment