Seks. Próba trzeźwego spojrzenia na relacje seksualne

Powodem do napisania tego artykułu, w którym przedstawiono stanowisko psychologii wschodniej względem tematyki seksu, stały się wydarzenia pewnej nocy. Wtedy to na własnym doświadczeniu poznałem, czym jest “zachodnie” podejście do zagadnienia seksu.

Doszło do tego podczas pewnej konferencji psychologicznej, która się odbyła wiele lat temu. Podczas obiadu poznaliśmy pewną kobietę — była to bardzo znana i nader profesjonalna psychoterapeutka. Od czasu do czasu, w przerwach między wykładami przez chwilę rozmawialiśmy ze sobą.

Podczas ostatniego dnia konferencji czułem się bardzo zmęczony po wielu przedsięwzięciach i przeciążeniach, które trwały przez wiele dni. Dodatkowo od dawna przyzwyczaiłem się do wczesnego wstawania (a była już 23:00) i z rana planowałem odlot.

Ta kobieta-psychoterapeuta siedziała przy wejściu do hotelu. Ucieszyła się na mój widok i powiedziała, że chciałaby się czegoś dowiedzieć na temat swojej karty natalnej. Na zewnątrz było dużo ludzi i bardzo zimno, więc poszliśmy do mojego pokoju w hotelu, gdzie poprosiła mnie o zrobienie kart natalnych dla niej i dla jej krewnych. Udzieliła mi również krótkiej konsultacji.

Czułem się bardzo senny. Kobieta wzięła moją rękę w swoje ręce i zaczęła ją głaskać w bardzo ciepły sposób… usiadła całkiem blisko mnie i wcale nie zamierzała odchodzić…

Później zrozumiałem, że była lekko pijana. Przed nami było zajmujące pół pokoju łóżko, na które kobieta popatrywała w bardzo ciepły sposób. Zacząłem rozumieć, że za chwilę mogę być poproszony o wykazanie się wiedzą nie tylko na temat astrologii wedyjskiej czy medycyny, ale również na temat kama-sutry. Nie było to częścią mojego planu i nie zgadzało się to z moimi poglądami na życie – już chociażby dlatego, że ta kobieta miała męża i dzieci. Poza tym bardzo chciałem położyć się spać. Ale moja ręka utkwiła w żelaznym uścisku. Rozumiałem, że wcześniej czy później masło się roztopi (zgodnie z psychologią wschodnią kobieta jest niczym gorąca patelnia, a mężczyzna podobny do masła na niej). I prosto z mostu zapytałem:
– Chcesz uprawiać ze mną seks?
Odpowiedz zmusiła mnie do obudzenia się:
– Zanim “to” zrobimy, muszę się skonsultować u pewnego psychoanalityka.
– Gdzie ci takiego znajdę w środku nocy i w lesie??? – wyrwało mi się.

Posmutniała. Widocznie, moje “nie rycerskie” cechy charakteru ją rozczarowały. Zaczęliśmy rozmawiać na temat jej rodziny — zrobiła się jeszcze smutniejsza (tak, “to” nie jest zbyt dobre) i zaczęła odczuwać skruchę. Zdawałem sobie sprawę, że jeśli tak dalej pójdzie, to z rana będę musiał szukać księdza dla spowiedzi, przy czym będzie to spowiedź dla nas obu.

Doszliśmy do wniosku, że już jest późno i że czas wracać do domu. Poza tym trudno w nocy, w środku lasu znaleźć specjalnego psychoanalityka. Zresztą równie trudnym zadaniem byłoby znalezienie w tamtym miejscu pustelników duchowych, gotowych na przeprowadzenie ceremonii “odpuszczenia win”.

Psychologia wschodnia propaguje nieco inne podejście do relacji seksualnych.

Poniżej chciałem w bardziej poważny sposób opisać harmonijne podejście do tego zagadnienia. Bazowałem na myślach i wypowiedziach światłych mistrzów, świętych, na pracach naukowych wschodniej medycyny oraz psychologii, jak również na moich własnych wnioskach, które wysnułem, udzielając konsultacji wielu ludziom.

Jest to trochę długi artykuł i wiele opisywanych w nim punktów może się wydać nawzajem sprzecznymi, ale myślę, że będzie to artykuł dla wielu przydatny i ciekawy.

Cała nasza “kultura” jest przesiąknięta seksem i trudno jest uniknąć tego tematu, zresztą myślę, że wcale tego nie trzeba robić. Nie można żyć harmonijnie i szczęśliwie bez posiadania określonej mądrości w tym zagadnieniu.

Już w samej nazwie artykułu jest zawarta pewna sprzeczność. “seks” i “trzeźwy umysł, spokój umysłu” – są rzeczami nawzajem wykluczającymi się.

Obecnie większość środków masowego przekazu (a często również psychologowie) radzą w ten sposób: im więcej uprawiacie seksu, tym lepiej, nad czym tu się zastanawiać? Jest dużo artykułów na temat pożytku czerpanego z seksu. Jest oczywiste, że seks jest jednym z najważniejszych elementów składowych życia człowieka, od którego jest zależne jego zdrowie, zdrowie jego bliskich, jak również los, psychika, poczucie szczęścia oraz odnoszenie sukcesów w życiu.

Jednak czy wszystko jest takie proste, i czy do szczęścia rzeczywiście wystarczy uprawianie dużej ilości seksu z przeróżnymi partnerami? Dlaczego przy istnieniu współczesnej nieokiełznanej propagandy rozpusty i zepsucia, przy wszechobecnej obecności pornografii i wulgarności nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej chore pod każdym względem, nieszczęśliwe, i po prostu ma się ku końcowi?

Na czym polega właściwe podejście do seksu?

Dlaczego mędrcy, uzdrowiciele wszystkich nurtów religijnych i duchowych nadawali temu zagadnieniu najważniejsze znaczenie?

Budda mówił, że gdyby w tym materialnym świecie istniało jeszcze jedno pragnienie, które by było równie silne jak pragnienie seksualne, to dusza całkiem nie miałaby szans na uwolnienie się z koła samsary (powtarzającego się koła wcieleń w tym świecie materialnym).

Myśli i fakty ku refleksji:

1. Kontrola naszego losu jest oparta na kontroli języka i genitaliów.

W sferze subtelnej język i genitalia są ze sobą powiązane. Człowiek, który nie jest w stanie kontrolować swojego języka (mowa, odżywianie się), nie jest też w stanie kontrolować czynności powodowanych swoimi genitaliami. Taki człowiek łatwo poddaje się manipulacji, potrafi tylko pogorszyć, a nie polepszyć swój los.

Właściwe odżywianie się jest niezmiernie ważne dla zdrowia; jest również źródłem wielu przyjemności.

Proszę sobie wyobrazić taka sytuację, gdy człowiek zaczyna jeść kiedy chce i co tylko chce oraz robi to w takich ilościach, w jakich tylko chce (jeśli chodzi o czasy współczesne, wystarczy po prostu rozglądnąć się dookoła). Co się stanie z takim człowiekiem? Czeka na niego nagłe pogorszenie się stanu zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, czyż nie? Taki człowiek nie zasługuje na szacunek, jest niewolnikiem swoich zmysłów, nawet jeśli mieszka w najbardziej “wolnym” kraju świata.

W podobny sposób sprawy mają się z seksem: nadmiar chaotycznego seksu prowadzi do szybkiej degradacji na fizycznym, socjalnym, intelektualnym i duchowym poziomie.

Może zrodzić się pytanie: a jeśli seksu jest zbyt mało? Przecież bez jedzenia człowiek umiera?

Po pierwsze, obecnie na ziemi istnieją ludzie (jest ich około 30 tysięcy), którzy odżywiają się tylko praną (siłą witalną), niczego nie jedzą, i cieszą się takim zdrowiem, o którym możemy tylko sobie pomarzyć.

Wszyscy ci, którzy żyją długo i zdrowo na ogół jedzą mało, w odpowiedni sposób i często się poszczą.

Seks jest przede wszystkim przeznaczony dla przedłużenia gatunku, nie dla odżywiania ciała.

Prawdziwi mnisi wyróżniali się zazwyczaj mocnym zdrowiem, ogromnym intelektem i potężną siłą duchową.

Zgodnie z moimi badaniami, które opieram na praktyce konsultacji wielu tysięcy ludzi, mogę z pewnością siebie stwierdzić, że im w większym stopniu energia człowieka jest wzniesiona (mniej zależna od języka i genitaliów), tym mniej w jego umyśle jest przeróżnych fantazji seksualnych, tym bardziej jest on harmonijny i cieszy się dobrym zdrowiem na wszystkich czterech poziomach.

2. Zabsorbowany myślami o seksie człowiek jest człowiekiem chorym i nieszczęśliwym.

Cała współczesna cywilizacja konsumentów chce zrobić z nas ludzi, którzy są mocno zabsorbowani myślami o seksie. Dlaczego tak się dzieje??? Dlatego, że taki człowiek nie będzie odczuwał szczęścia. Zgodnie z danymi naukowymi (zresztą to jest nawet widoczne gołym okiem), im w większym stopniu człowiek jest nieszczęśliwy, tym więcej rzeczy kupuje.

Taki człowiek nie jest zdolny do samodzielnego myślenia — jest im łatwo rządzić za pomocą przeróżnych manipulacji.

Taki człowiek nie jest w stanie zrobić coś dobrego w sensie politycznym, rzeczywiście służyć swojemu krajowi oraz wszystkim innym żywym istotom i być osobowością harmonijną.

3. Seks jest największą przyjemnością w świecie materialnym. Na dodatek jest to przyjemność, która przybiera formę przeróżnych fantazji, gdyż przede wszystkim tkwi na płaszczyźnie umysłu, bo sam stosunek trwa kilka minut. Jeśli nawet podczas tych chwil człowiek myśli o czymś innym, to taki człowiek również seksem nie nasyci się w pełni.

Już wcześniej wspominaliśmy o prawie w Estonii, które zabrania grać w szachy podczas stosunku.

Dane statystyczne i badania naukowe potwierdzają, że ponad 80% ludzi fantazjuje na inny temat podczas seksu.

4. Energia seksualna jest najsilniejszą energią w tym świecie, bo jest ona przejawem Wyższej Energii, która pochodzi ze świata duchowego i jest energią Bożej Miłości.

Jednak przejawiając się w tym świecie za pośrednictwem materii, zamienia się ona w żądzę. Nie jest to pragnienie połączenia się z Bogiem poprzez miłość bezwarunkową, ale z przeciwstawną płcią poprzez fizyczny seks (w miarę degradacji jest to pragnienie połączenia się ze swoją własną płcią i ze zwierzętami). Taki rodzaj żądzy zwiększa konsumpcyjne, egoistyczne podejście do rzeczy. Za pomocą tej energii możemy szybko wznosić bądź też degradować.

Gdy jakiś człowiek w chwili swoich narodzin posiada dużo takiej energii, staje się on dzięki temu bardzo aktywny w tym świecie, i co za tym idzie, potrafi wiele osiągnąć na poziomie zewnętrznym.

5. Przyjemność seksualna, zwłaszcza w nastroju konsumpcyjnym, zwiększa koncepcję cielesną, stopień przywiązania do tego świata i zwiększa egoizm. Dochodzi do wymiany energii (albo jak się mówi na wschodzie — programami karmicznymi). Dotyczy to przede wszystkim kobiety, gdyż to właśnie ona odgrywa rolę bierną, jest przyjmująca. Co więcej, gdy seks nie jest otoczony energią sattwiczną następuje ogromne wytracanie energii subtelnej (to zjawisko opisano bardziej szczegółowo w mojej książce “Trzy energie. Zapomniane kanony zdrowia i harmonii”).

6. Prawdziwa wolność

Wyzwolenie w rozumieniu duchowym (od ciągu wcieleń w przeróżnych ciałach, albo reinkarnacji, jak to jest opisane w duchowych szkołach wschodu) i prawdziwa wolność (czyli wolność od wpływów energii materialnej), następuje wtedy, gdy człowiek całkowicie wyzwala się od wpływu żądzy i pragnienia seksualnego (osiąga stan Królestwa Bożego, Nirwany, Brahmana). Na takim poziomie człowiek może czynić przeróżne cuda i osiąga najwyższy stopień błogości oraz prawdziwego szczęścia.

Z drugiej strony — człowiek, który stał się niewolnikiem swoich narządów rozrodczych, staje się coraz bardziej pochłonięty myślami o seksie, nieszczęśliwy, chory, prymitywny i egoistyczny.

Całkowita wolność od żądzy — jest to poziom wyzwolenia. Z drugiej strony, im większe jest pragnienie seksualne i żądza, tym większe odczuwamy przywiązanie do tego świata.

7. Im wcześniej ktoś zaczyna współżycie płciowe, tym mniej ma on energii na osiągnięcia duchowe oraz materialne.

Jego skumulowana przez wiele wcieleń energia subtelna zostanie bardzo szybko wytracona.

Ajurweda mówi o tym, że podczas stosunku seksualnego wytraca się odżas — jest to jeden z najważniejszych elementów subtelnych, od którego jest zależny stopień naszej odporności, intelektu oraz siła charakteru. Odżas prawie nie poddaje się regeneracji.

Wielu współczesnych naukowców również uważa, że im wcześniej człowiek zaczyna współżycie płciowe, tym mniej później osiąga w życiu.

Zresztą obserwując współczesną młodzież, która wcześnie poznała, czym jest seks w każdych jego odmianach, widać, że nie wyróżnia się ona ani zdrowiem, ani intelektem. Czytając badania, można zauważyć, że większość uczniów w USA, Izraelu i innych państwach ma trudności z przyswojeniem materiału obowiązującego dla ukończenia średniego wykształcenia.

Sam poziom wykształcenia również gwałtownie się obniża. Jedną z przyczyn jest to, że uczniowie, którzy zaczęli oglądać obrazki erotyczne, filmy, albo – co gorsza – uprawiać seks i masturbację nie są w stanie zaabsorbować wiedzę i się uczyć.

W medycznych szkołach wschodu mówi się o tym, że ich energia zatrzymała się na niższych, pierwszych czakramach (centrach energetycznych) i nie może pójść wyżej. Górne czakramy, odpowiadające za twórczość, intuicję, logikę, intelekt, moralność itd. zostają zamknięte.

Wtedy właśnie przyciągają ich niskiej jakości filmy, muzyka, towarzystwo itd.

Była to ogólnie znana prawda prawie podczas każdej epoki. Dlatego też chłopcy i dziewczynki zawsze kształcili się oddzielnie, musieli się skromnie ubierać i nie mieli dostępu do żadnego kształcenia na tematy seksualne co najmniej do wieku pełnoletności.

Okres dojrzewania jest bardzo ważnym okresem w życiu człowieka. Określa on stopień w jakim człowiek będzie mógł osiągać sukcesy w późniejszym życiu, stopień jego szczęścia oraz zdolność do powołania do życia zdrowego potomstwa. W tym czasie następuje podłączenie jednostki do mocnego źródła energii seksualnej, dochodzi też do zmian hormonalnych na poziomie fizycznym. W tym okresie niezmiernie ważne jest, aby nastolatek nie miał do czynienia z erotyką, i tym bardziej z seksem. Masturbacja w tym okresie jest znacznie bardziej szkodliwa niż w okresie późniejszym.

8. Wczesne rozpoczęcie życia intymnego zamyka dostęp do dobrych cech charakteru u dziewczyny. Ma też bardzo zły wpływ na jej zdolności do urodzenia dzieci oraz na stan zdrowia jej przyszłych dzieci. Dlatego też najważniejszą i praktycznie jedyną ascezą w życiu kobiety powinno być zachowanie czystości i oddania swojemu mężowi.

Czysta kobieta posiada ogromną siłę – śakti, która potrafi nawet prześcignąć moc joginów, ascetów, mistyków i mnichów-pustelników.

Czysta i cnotliwa kobieta zawsze zasługiwała na duży szacunek. Jeszcze całkiem niedawno (przynajmniej w środowisku arystokratycznym), istniała zasada wstawania od stołu, gdy kobieta wchodziła bądź wychodziła z pomieszczenia.

Nawet w nasz upadły wiek nikomu nie przyjdzie do głowy, aby okazywać wewnętrzny i zewnętrzny szacunek kobiecie prowadzącej rozwiązły tryb życia i nie dbającej o dobro swoich dzieci.

9. Rozmyślanie, myśli o seksie, przeróżne fantazje seksualne prowadzą do stanów neurotycznych oraz do zaburzeń psychicznych, zwiększają skąpstwo, egoizm i zawiść. Rozmyślania o bogu i świętych z kolei prowadzą do wyzwolenia oraz do prawdziwego zdrowia fizycznego i psychicznego.

10. Wszyscy na pewno słyszeli o istnieniu w indiach kilku świątyń, na których przedstawiono figury ludzi podczas stosunku seksualnego. Zbudowano je około 1000 lat temu z niewiadomej przyczyny za rządów jednego władcy. Jednak nie każdy wie o tym, że w niektórych wioskach w indiach istnieje 5000 Świątyń, gdzie naucza się czystości (wewnętrznej oraz zewnętrznej).

Pewnie wielu z was słyszało na temat Kamasutry. Jednak mało kto wie o tym, że została ona napisana przez mnicha i bezpośrednim technicznym zagadnieniom udzielono w niej 20%, a cała reszta jest poświęcona filozoficznym oraz psychologicznym zagadnieniom. Między innymi, w tej księdze jest mowa o tym, że najważniejszym celem człowieka jest Miłość Boska.

11. Z grubsza rzecz biorąc, kobiety można podzielić na dwie grupy:

 • matki, żony;
 • nierządnice.

Druga grupa składa się z egoistek o niskim poczuciu moralności, które pragną żyć tylko dla siebie. Dla nich seks jest głównym i często jedynym źródłem przyjemności i dochodu. Niektórzy uważają (włączając w to socjologów duchowych), że takie kobiety są potrzebne po to, aby za pieniądze lub za inne dobra materialne zaspokajać niezaspokojoną żądzę mężczyzn, gdy ich żona jest w ciąży lub z powodu jakichkolwiek innych powodów nie jest w stanie ich zaspokoić. Albo w przypadkach, gdy ktoś tymczasowo nie ma żony.

Prawdziwa Miłość jest możliwa tylko z kobietą tej pierwszej, wyszczególnionej przez nas grupy. Z kobietami z drugiej grupy może zaistnieć tylko przywiązanie i żądza, zresztą będzie to działanie dosyć krótkotrwałe.

Do opisu kobiet z tej drugiej grupy pasuje angielski żart:

– Tato, czym jest seks?
– Zrozum synku, seks jest wtedy, gdy kobieta zaspokaja mężczyznę, a on jej za to płaci albo kupuje jakieś prezenty.
– A czym jest w takim razie miłość?
– To słowo wymyślili rosjanie, żeby za to nie płacić.

Niestety w naszych czasach, nawet dosyć wysoko wzniesione dusze, które wcieliły się w ciałach kobiet, mają dość duże doświadczenie seksualne. Dzieje się tak pod wpływem złego wychowania, prymitywnego wpływu społecznego, wpływu zachodnich środków masowego przekazu oraz kultury masowej. To zamknęło wielu kobietom możliwość posiadania w tym życiu szczęśliwej rodziny i dzieci.

Dlatego też niezwykle ważnym jest przeprowadzenie procesu oczyszczenia samego siebie od poprzednich relacji seksualnych. Jest to szczególnie ważne dla kobiet.

Kobiety z pierwszej grupy są nazywane devi — bogini.

Bohaterstwo i piękno kobiety wyznacza fakt zostania dobrą matką i żoną, a nie emancypowaną, seksualnie ubraną kobietą, która oprócz pochłoniętych myślami o seksie mężczyzn i zdemoralizowanych kobiet nikomu nie jest potrzebna.

Jednym z zewnętrznych wskaźników devi jest jej skromny, ale piękny wygląd zewnętrzny: długie spódnice, okryte ramiona, mały lub całkowity brak dekoltu itd.

Jeśli chodzi o nierządnice, to na przestrzeni dziejów uważano je za najniższy element społeczeństwa. W tradycji wedyjskiej praktycznie przyrównano je do elementów poza kastowych. To tylko w czasach obecnych takie kobiety cieszą się sławą. Dąży się do zamienienia dziewczyn w nierządnice. Dzieje się tak przede wszystkim poprzez kultywowanie rozpustnego stylu życia, przeróżne konkursy piękności, biznes modelowy, przedstawianie życia rodzinnego jako czegoś, co jest staromodne, bardzo trudne i nieprzyjemne itp.

W Biblii znajdziemy opis tego, jak Jezus okazał swoją łaskę dla pewnej nierządnicy, która wykazała się takimi cechami jak: pokora, skrucha oraz Miłość Bezwarunkowa. Jednak nawet bliscy uczniowie Jezusa byli oszołomieni: jak można dotykać takiej kobiety — przedstawicielki najniższej i najbardziej zdegradowanej klasy społecznej (która uprawiała seks z wieloma mężczyznami i nie ma męża)?

W tradycjach wschodu przewija się podobny stosunek do takich kobiet. W pewnym stopniu jest on oparty na wypowiedzi pewnego bardzo szanowanego naukowca, wedyjskiego guru: “czasami żądza potrafi zawładnąć mężczyzną tak mocno, że on “tego” bardzo potrzebuje. Tak samo mocno, jak skorzystanie z łazienki”. Kobiety upadłe są postrzegane niczym toaleta publiczna.

W czasach obecnych ten zawód jest na odwrót wychwalany, wiele się mówi na temat gejsz. Jednak prawdziwe gejsze są prostytutkami pod wpływem energii sattwicznej, które umilały życie za pomocą mądrych rozmów i nie dopuszczały do współżycia.

W życiu współczesnym, gdy kobieta nie ma możliwości być wierną jednemu mężczyźnie, zaleca się być oddaną temu mężczyźnie, z którym obecnie tworzy ona związek.

Na przestrzeni dziejów uważano za wielkie nieszczęście, gdy w określonej rodzinie była kobieta upadła. Uważano to za swojego rodzaju przekleństwo, bo prowadziło to do zwyrodnienia rodu. Można to łatwo sprawdzić nawet w czasach obecnych: trudno spotkać wielodzietną szczęśliwą rodzinę, której przodkowie byli nierządnicami bądź pederastami. Proszę się przypatrzeć życiu tych wszystkich “seks bomb”, nie wspominając już o życiu gwiazd porno. Mają maksymalnie jedno dziecko (i często jest to człowiek nieszczęśliwy i chory). Zresztą druga połowa życia takich kobiet jest zazwyczaj bardzo nieszczęśliwa, nie wspominając już o życiu kolejnym.

Z innej strony, jeśli w rodzinie była osoba święta, to taki ród jest chroniony przez następne 7 pokoleń i zazwyczaj w takiej rodzinie jest dużo zdrowych i szczęśliwych potomków. Takie rodziny często otrzymują nieoczekiwaną pomoc z góry w trudnych momentach życiowych.

Właśnie dlatego wszystkim tym, którzy doświadczyli “burzliwej młodości” zalecam skruchę, oczyszczenie duchowe, bezwarunkowe służenie, modlitwę i medytację, jak również propagowanie czystego stylu życia.

13. Doznałem mocnego zdziwienia kilka lat temu, gdy przeczytałem wyniki pewnego badania w Niemczech. Grupę mężczyzn zapytano o cechę, którą miałaby się odznaczać ich przyszła żona?

Byłem wstrząśnięty, bo się dowiedziałem, że ponad 90% z nich powiedziało, że są to takie cechy jak dziewictwo i czystość.

Poruszyło mnie to szczególnie, bo rzecz się działa po wielu latach istnienia propagandy i kultywacji nierządu, zepsucia dzieci i dorosłych, gdy dziewczynki są zachęcane do nabycia przeróżnego doświadczenia seksualnego. Nikogo nie interesuje, że później z takimi zepsutymi i zwyrodniałymi Niemkami prawie nikt nie chce stworzyć rodziny (niektórych to nawet cieszy).

Mężczyźni wiedzą na poziomie podświadomym, że czysta kobieta przyczyni się do ich powodzenia i zapewni im zdrowe potomstwo.

14. Miłość Bezwarunkową można odczuć, przebywając z dziećmi i mężem (lub żoną), a nie z partnerami seksualnymi, którzy pomagają na jakiś czas załagodzić swędzenie w pewnym miejscu. Przy okazji wspomnę o tym, że w wedach jest mowa o tym, że im bardziej próbujesz zaspokoić ogień żądzy, tym bardziej się on rozpala.

Niezmiernie istotne dla kobiety jest przygotowanie się do aktu seksualnego za pomocą przeróżnych pieszczot i przyjemnych słów na przeciągu co najmniej 40 minut. Jeśli gra wstępna trwa krócej, kobieta zaczyna odczuwać podświadomą agresję do mężczyzny; towarzyszy jej wewnętrzne uczucie pustki.

15. Mężczyzna wytraca zapas swojej dobrej karmy, gdy zostawia (rozwodzi się) oddaną mu żonę i dzieci. Nawet jeśli na poziomie zewnętrznym będzie on przez jakiś czas cieszył się sukcesami, jego przyszłe wcielenia będą bardzo ciężkie. Oświeceni mistrzowie mówią, że jest to jedno z najcięższych naruszeń karmicznych, które skutkuje dużym cierpieniem.

Jednak gdy mężczyzna decyduje się na pójście do klasztoru, aby całkowicie zanurzyć się w postach, modlitwach i służeniu, to nie wytwarza on w ten sposób żadnej złej karmy. Co więcej, polepsza to sytuację karmiczną jego żony oraz jego krewnych znajdujących się siedem pokoleń przed nim i po nim. Jeśli taki człowiek osiąga wzniesienie, to wszyscy oni również osiągają wzniesienie.

16. Nie raz udzielałem konsultacji kobietom, którym nie udało się wyjść za mąż, i które na całe życie pozostały dziewicami. Mimo że miały ponad pięćdziesiąt lat, wyróżniały się dobrym fizycznym oraz psychicznym zdrowiem, wiele osiągnęły w twórczości i karierze.

I prawie wszystkie kobiety, które były seksualnie aktywne w młodości (mówię teraz o kobietach, którym udzielałem konsultacji) później odczuwały przeróżne problemy na 4 poziomach rozwoju osobowości, nie były nikomu potrzebne, czuły się mocno nieszczęśliwe, nawet jeśli na pozór odnosiły sukcesy w społeczeństwie. Zazwyczaj posiadały nie więcej niż jedno dziecko, które zazwyczaj było źródłem wielu problemów.

Jednak współcześni propagandyści nierządu próbują przekonać nas o tym, że jest odwrotnie. Robią to, poczynając już od kreskówek.

17. W języku rosyjskim, który jest bardzo bliski do sanskrytu, temat seksu oraz płciowości jest zamknięty, uważa się go za temat nieprzyzwoity i niecenzuralny (w odróżnieniu od innych języków europejskich). Większą uwagę przywiązywano do miłości serdecznej oraz wierności w związku.

18. Masturbacja jest źródłem wielkich szkód dla psychiki i ciała.

Można z łatwością zauważyć, że propaganda masturbacji jest przeprowadzana przez tych samych ludzi i lekarzy, którzy jednocześnie propagują homoseksualizm. Wiedzą, że masturbacja jest pierwszym krokiem do przeróżnych perwersji.

Gdy para ogląda wspólnie porno, oznacza to, że członkowie tej rodziny niedługo się rozstaną i (lub) zachorują.

19. Sodomia, pedofilia, zoofilia itd. – wszyscy oświeceni mędrcy uważali to za zwyrodnienie, za choroby psychiczne, które prowadzą do degradacji na wszystkich poziomach.

Jeśli chodzi o aspekt psychologiczny, sprawa ma się w ten sposób: istnieje mała ilość ludzi, którzy od urodzenia są całkiem pozbawieni pociągu seksualnego do przeciwnej płci, odczuwają przyciąganie tylko do swojej płci albo nawet do zwierząt. Takich osób jest nie więcej, niż bliźniąt syjamskich. Dzieje się tak w rezultacie samskar (sanskryt) – pewnych nieświadomych wrażeń, odciśnięć mentalnych, szablon stanu mentalnego, przeniesionego zazwyczaj ze wcielenia poprzedniego.

Opis przyczyn tego zjawiska jest oddzielnym tematem.

Jednak:

A). Jeśli chodzi o pozostałą resztę ludzi (prawie wszystkich) – jest to zależne od wychowania oraz stanu i poziomu zabrudzenia umysłu (manas). Każdy z nas jest biseksualny, zooseksualny itd., określony gen seksualności nie istnieje.

Dla przykładu, jeśli dziecko albo nastolatek byli zepsuci przez homoseksualistę albo po prostu postanowili spróbować czegoś nowego, to na początku mogło im się to nie podobać. Jednak później dochodzi do erekcji, przyjemnego uczucia. To odczucie później pozostaje w umyśle i u niego (u niej), w latach późniejszych może powstawać automatyczna (chora w swojej istocie) skłonność do swojej płci. Ta sama zasada odnosi się do osób dorosłych, tylko w ciut mniejszym stopniu, gdyż potrzebują czasu, aby zmienić już istniejące przyjemne powiązania w swoim umyśle na inne. W przypadkach, gdy doszło do jakiegoś doświadczenia skojarzonego z bólem, na przykład do gwałtu, to do takiej zamiany programów umysłowych dochodzi znacznie łatwiej i szybciej.

Właśnie dlatego współczesnym propagandystom tak zależy na zepsuciu dzieci. Zależy im na wmówieniu im, że “udało się odczuć przyjemne odczucia, co oznacza, że jesteście homoseksualni i że należy się czuć dumnym z tego powodu i to propagować”.

Jednak erekcja może powstawać przy dotykaniu organów rozrodczych i nieważne, czy robi to okropny brzydal, wiedźma, pies, człowiek tej samej płci itd.

W pewnym kraju na Karaibach istnieje zwyczaj odsyłania nastolatka do drzewa, aby odbył z nim swój pierwszy stosunek seksualny. Niektórzy z nich do końca życia potrafią zaspokajać swoje skłonności seksualne z drzewami.

Nawet nie wiem, jak można nazwać taką “miłość” i taką orientację seksualną.

Znając te zasady, propagatorzy nierządu w bardzo przemyślany sposób wbijają do głów ludzi, zwłaszcza nastolatkom o “normalności” przeróżnych zboczeń seksualnych. Mówi się o tym, że spróbowanie wszystkiego jest bardzo ważne, a jeśli już spróbowałeś tego i doszło do erekcji albo podniecenia u kobiety, oznacza to, że już przez całe życie musisz być homoseksualny.

B). Podczas kontaktu homoseksualnego dochodzi do bardzo silnego naruszenia, dysharmonii energii “yang i yin” w umyśle i ciele człowieka. Na początku dochodzi do zrzutu energetycznego, może wzrosnąć poziom wydajności człowieka, mogą się otworzyć zdolności twórcze. Dzieje się tak częściowo dlatego, że energia nie jest wytracana na wykonywanie obowiązków związanych z płcią, na opiekę oraz dlatego, że na poziomie podświadomym nie budzi się w nas zazdrość do partnera innej płci.

Jednak później następuje degradacja duszy, która przejawia się w zwiększeniu poziomu agresji, w mocnym zwiększeniu poziomu egoizmu, wyniszczeniu psychiki, nagłym spadku poziomu energii, występowania stanów przygnębienia — potrzebne są coraz to mocniejsze stymulanty do odczuwania stanu “szczęścia” (narkotyki, alkohol).

Dlatego też takim ludziom zależy na tym, aby tę negatywną energię gdzieś przekierowywać — na wojnę z “homofobią”, aktywne bronienie “praw i swobód”, niszczenie wartości rodzinnych.

20. Rewolucja seksualna przyniosła zarówno europejczykom, jak i amerykanom (obecnie również innym narodom) następujące zjawiska:

 • degradację ludzi na wszystkich poziomach;
 • upadek kultury, a dokładniej zamianę jej w pop i show-biznes;
 • mocno zaawansowaną moralną degenerację ludzi;
 • otępienie i prymitywizację ludzi;
 • prawie całkowite zniknięcie instytutu rodziny;
 • zwiększyło się spożywanie narkotyków, alkoholu, papierosów oraz innych środków odurzających, które szybko wyniszczają zdrowie fizyczne, psychiczne oraz duchowe;
 • nagłe zwiększenie konsumpcji mięsa, junk-food i kawy wśród ogólnej masy ludzi;
 • wzrost korupcji oraz różnego rodzaju przestępstw kryminalnych, zwłaszcza przestępstw ciężkich, przeróżnego rodzaju gwałtów, włączając w to również gwałty dokonywanych na dzieciach;
 • dochodzi do zniknięcia ludzi — chodzi o zjawisko niewolnictwa seksualnego, jak również o szybkie wymieranie narodów.

Dla przykładu, zgodnie z informacjami demograficznymi około 2060 roku z powodu niskiego przyrostu naturalnego znikną Niemcy. Inne narodowości europejskie znikną ciut później. Stanie się tak bez żadnej wojny i kataklizmów.

21. Pojęcie “bezpieczny seks” nie istnieje — zostało ono wymyślone przez korporacje, które sprzedają prezerwatywy. Prezerwatywy nie gwarantują ochronę przed AIDS oraz przed innymi chorobami.

Na płaszczyźnie niematerialnej seks z użyciem prezerwatywy jest szkodliwy, zamyka nam dostęp do przyszłości, przyczynia się do dużego wytracania energii subtelnej.

Ilość chorób, niechcianych ciąż oraz aborcji zwiększyła się po przeprowadzeniu propagandy “bezpiecznego seksu”. Wśród uczniów doszło do epidemii syfilisu (patrz poniżej dane statystyczne).

22. W Bhagawad-gicie jest napisane, że “niezaspokojona żądza rodzi gniew”. Gniew i agresja są jednymi z najbardziej wyniszczających cech charakteru.

Należy przede wszystkim pracować nad zmniejszeniem poziomu swojej żądzy i transformować ją poprzez sattwiczny styl życia. Można to robić poprzez:

 • oddanie swojemu przeznaczeniu, zanurzenie w wykonywanie ulubionego zajęcia, uczenie się i nauczanie innych;
 • rozwój osobisty;
 • służenie wszystkim żywym istotom;
 • stworzenie rodziny, powołanie na świat i wychowanie dużej ilości dzieci;
 • maksymalne zmniejszenie erotyki w swoim życiu;
 • obowiązkowe codzienne zajęcia fizyczne (pływanie, bieg, joga, gimnastyka cigun, rower, sztuki walki itd.);
 • całkowite wyzbycie się w mowie potocznej wulgarnego slangu, maksymalne zmniejszenie rozmów i dyskusji na tematy seksualne;
 • gdy przychodzą myśli seksualne, należy próbować zamieniać je na myśli o osobach świętych, o Bogu albo skierowywać uwagę na praktyczne aspekty tego świata;
 • właściwe odżywianie itd.

23. Dla wielu wydaje się niemożliwością wprowadzenie do swojego życia jakichkolwiek ograniczeń w seksie. Wszyscy obawiają się nabawienia się kompleksów w tej dziedzinie. Zgodnie z opinią mędrców, najbardziej niebezpiecznym kompleksem dla kobiety jest zachowanie bezwstydne.

Współcześni zachodni ludzie usilnie przeciwstawiają się prawom natury, zgodnie z którymi powinno mieć taką ilość dzieci, ile nam zsyła Bóg i nie powinno się stosować żadnych sztucznych metod antykoncepcji.

Proszę sobie wyobrazić kobietę, która jest matką dziesięciorga dzieci (albo chociażby pięciu), która oddaje im oraz swojemu mężowi całą duszę i serce, a w czasie wolnym jest zajęta rozwojem osobistym, twórczością albo (i) działalnością społeczną. Czy taka kobieta może być zabsorbowana myślami o seksie? A jej mąż? Jeśli mąż ciężko pracuje, aby zapewnić dobrobyt rodzinie, jak również dba o słabych członków społeczeństwa (ludzie niepełnosprawni, sieroty itd.), wspiera mnichów, pustelników, wiele czasu poświęca na rozwój osobisty oraz na wzrost duchowy, naucza dzieci, to raczej nie będzie miał czasu na takie myśli.

Zauważyłem ciekawą zależność — wiele ludzi zmaga się z silną żądzą, bo natura w ten sposób mówi do nich: “no już, poczynaj nowe życie!”.

Dla przykładu, kobieta nie chce więcej mieć dzieci, mówiąc, że wystarczy jej dwójka, bo musi przecież wracać do pracy. Prawie każdy normalny mężczyzna i kobieta powinni mieć co najmniej trójkę lub piątkę dzieci, dlatego też przyroda zwiększa poziom żądzy u mężczyzny, aby poczynał większą ilość dzieci, nawet jeśli będą poczęte w związku pozamałżeńskim.

Przy okazji wspomnę, że mężczyzna nie może odmówić swojej kobiecie w posiadaniu większej ilości dzieci. Jeśli mężczyzna robi to bez poważnej przyczyny — jego los również się pogarsza. Odłożenie momentu poczęcia dziecka można z powodu choroby jednego z partnerów albo też z powodu złego układu gwiazd.

W czasach wedyjskich dostojny, zdrowy kszatrija (wojownik, lider, zarządca), nie miał prawa odmówić żadnej samotnej kobiecie, która chciała mieć z nim dziecko.

U kobiety ten mechanizm działa podobnie — jej poziom żądzy również wzrasta, gdy ma ona małą ilość dzieci. Jednak w odróżnieniu od mężczyzn, którzy zazwyczaj pragną seksu natychmiast, przesadna żądza kobieca może się przejawiać w nadmiernym zainteresowaniu zakupami (przeróżnych ozdób, perfum, kosmetyków itd.). W niższym swoim przejawie taka kobieta zaczyna nadmiernie plotkować.

Prawie wszyscy rodzice wielodzietni, którym udzieliłem konsultacji, nie mieli przesadnej żądzy w swoim polu subtelnym.

24. Dla wielu współczesnych ludzi, zwłaszcza dla kobiet, bardzo ważnym jest pozostawanie seksualnymi. Przemysł sztucznej piękności (chirurgia plastyczna, moda, chemiczna kosmetyka itd.) jest tak mocny, jak nigdy wcześniej. Dla wielu współczesnych ludzi nie ma nic bardziej strasznego niż wyglądać aseksualnie i w sposób, który nie zwraca na siebie uwagi. Dlatego też tak dużo inwestuje się w swoje ciało, zwłaszcza w twarz.

Istnieje jednak pewna zasada: im więcej, na przykład w młodości, kobieta cieszy się komplementami odnośnie jej urody i seksualności, to tym bardziej taka kobieta cierpi, gdy w wieku 40-45 lat takie komplementy się kończą. Wielu badaczy zauważa, że w tym wieku kobiety stają się niewidoczne dla mężczyzn. I to popycha je w ramiona depresji, bo każda nowa zmarszczka jest źródłem wielu cierpień.

Prawo natury jest prawdziwe. I należy je przyjąć. Jedno z praw natury głosi, że nasze ciało jest tymczasowe, a przyjemności zmysłowe są krótkotrwałe.

Zgodnie z prawami natury po 40 roku życia kobieta posiada już dużo dorosłych dzieci, z których jest dumna, gdyż włożyła w nie dużo swojego serca i wiele czasu poświęcała na ich wychowanie i kształcenie. Staje się babcią, która jest pełna sił i energii.

Kobieta po 40 roku życia nadal pozostaje atrakcyjna dla innych przede wszystkim dzięki swojej:

 • czystości;
 • pięknu wewnętrznemu;
 • swoim dzieciom;
 • mądrości;
 • obecności w chwili “tu i teraz”;
 • sile miłości.

Mimo że jej ciało powoli się starzeje, ale jej oczy i energia, którą promieniuje, hipnotyzuje innych ludzi, inspiruje ich serca. Otoczenie odczuwa do takiej kobiety szacunek oraz wielką sympatię.

Jedną z takich kobiet jest Byron Katie. Wielu uważa ją za osobę oświeconą (wyzwoloną). Zachęcam do przeczytania jej książek oraz do przejrzenia jej warsztatów na YouTube.

Nierządnice zaś mają się coraz gorzej (chyba że maksymalnie poważnie zaczną zajmować się rozwojem duchowym oraz swoim oczyszczaniem). Rzeka ich adoratorów staje się coraz mniejsza, prawie nie istnieje. Stają się coraz bardziej rozdrażnione i wewnętrznie zeźlone, dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy nie mają dużo pieniędzy. Wykorzystują, często nieświadomie, przeróżne sztuczki manipulacyjne, aby przyciągnąć do siebie uwagę.

Zwłaszcza ta zasada dotyczy współczesnych “gwiazd” baletu, show-biznesu oraz innych artystek.

Podsumowanie

Budda zalecał Drogę Środka, która jest inna u każdego z nas. Każdy z nas jest obdarzony swoim poziomem seksualności i żądzy, każdy z nas ma swoje życie do przeżycia. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że całkowita abstynencja jest zawsze i dla każdego dobra.

Długa abstynencja zwłaszcza dla młodych mężczyzn, którzy zamieszkują w dużych miastach, może być szkodliwa dla zdrowia.

Prawdziwy progres na drodze ducha oznacza zmniejszenie żądzy i obżarstwa, zwiększenie Miłości Boskiej i osiągniecie stanu obecności poza umysłem.

Należy w taki sposób budować swoje życie, aby coraz bardziej przybliżało ono nas do wyzwolenia i wyższego celu.

Ktoś z nas musi przeżyć życie burzliwe i pełne błędów, aby później przez cierpienia dojść do Boga i wytworzyć w sobie mądre podejście do życia.

Nie mamy prawa na osądzanie zachowania innych ludzi (“nawet Bóg nie sądzi człowieka, zanim tamten nie umrze”), zwłaszcza w naszych czasach, gdy na zachodzie wszystkie prawa natury są powykręcane z góry na dół i gdzie praktycznie każdy popełnia błędy.

Nie raz zdarzyło mi się udzielać konsultacji, zwłaszcza kobietom, które w poprzednich wcieleniach prowadziły bardzo ascetyczny tryb życia i bardzo osądzały innych ludzi (“grzeszników” w ich mniemaniu). W tym wcieleniu bardzo często nieokreślona siła pobudza je do zachowania amoralnego i do bycia niewiernymi.

Jeśli nie potrafimy od razu, za pomocą jednego wysiłku woli zacząć prowadzić czysty i sattwiczny styl życia, to należy iść w tym kierunku krok po kroku: zamiast dwóch kochanek mieć jedną na początek, zamiast oglądania filmu porno, oglądnąć film na temat czystej miłości itd.

Gdy pracujemy nad zmianą swojego charakteru, nasze życie staje się coraz bardziej spełnione i potrzebujemy coraz mniej fizycznego seksu, jak również seksu odbywanego w naszym umyśle.

Oświeceni mędrcy nie są ludźmi, którzy ścisnąwszy pięście i zacisnąwszy zęby z całych sił, trzymają siebie w ryzach, aby nie dać nura na lewo. Nie, wcale tego nie potrzebują. Dzieje się tak dlatego, że są oni na tyle szczęśliwi i naprawdę zadowoleni.

Panie Boże, proszę Cię, abyśmy przez cały czas pozostawali szczęśliwi, napełnieni i spokojni — niezależnie od ilości związków seksualnych lub też ich całkowitego braku.

Zalecam szczerze prosić Boga o to, aby wybawił nas od żądzy i chęci dogadzania swojemu ciału.

Im mniej tego jest w naszym życiu, tym w większym stopniu możemy odczuwać prawdziwy smak życia oraz być prawdziwym panem swojego losu.

Co ciekawe, im mniej jesteśmy zależni od tej broni maji (materialnej energii w filozofii wschodu), albo tych dwóch haków diabła (określanych tak w teologii chrześcijańskiej), tym bardziej możemy prawdziwie cieszyć się jedzeniem, relacjami seksualnymi i ogólnie tym, co się zwie życiem.

Dodatek

Fakty

Seks kultura z całej siły ingeruje w nasze życie, uczucia i nasze myśli. Ze wszystkich stron zalewa nas morze seksu. Trudno zachować czystość w warunkach duchowej anarchii oraz nadejścia zachodniej antykultury. Ilość przypadków zachorowań na choroby weneryczne wśród nastolatków rosji wzrosła pięćdziesięciokrotnie po wprowadzeniu w życie programu “planowanie rodziny”. Doszło do epidemii syfilisu. Wzrost przypadków zachorowań na syfilis wśród dzieci wzrósł 43,6% raza. Każdy piąty przypadek syfilisu oraz każdy trzeci przypadek zachorowań na rzeżączkę następował u nastolatków do 17 roku życia.

Poniżej przedstawiamy jeszcze trochę danych statystycznych:

 • co roku aborcji dokonuje ponad trzy tysiące rosyjskich uczennic poniżej 14 roku życia;
 • po 14 roku życia 15% uczennic wykonało zabieg aborcji, zaś 6% wykonało dwa i więcej zabiegów aborcji;
 • wśród zabiegów aborcji wykonywanej w legalny sposób 8.6% przypadków stanowią dziewczyny poniżej 20 roku życia, w grupie nielegalnie wykonywanych aborcji ich wskaźnik wynosi 13.3%;
 • 25% uczennic w wieku pomiędzy 15 i 18 rokiem życia posiada jednego i/lub więcej partnerów płciowych.

Po wstrzymaniu programu rządowego “planowanie rodziny” nie doszło do pozytywnego rozwiązania tej sprawy. Idąc wbrew zasadom logiki, ministerstwo wydało nową ustawę, w której centralne miejsce zajmuje podejście waleologiczne. Dla neutralizacji sprzeciwu rodziców wybrano inne podejście — tym razem medyczne, mające charakter uzdrowicielski. Obecnie treści waleologiczne są przemycane pod osłoną zdrowego stylu życia albo wraz z lekcjami zdrowia i higieny. Seksuologia jest włączana w nauczanie przeróżnych przedmiotów — od biologii do literatury. Na dziwnych zajęciach, na których rozmawia się na temat mycia się, czyszczenia zębów i obcinania paznokci, rozmowa zawsze schodzi na “ten temat”. Jest niedopuszczalne, aby szkoła stała się miejscem zepsucia dzieci.

Święte księgi
Bhagavat-gita

Rozdział 3, teksty 36-41

Ardżuna rzekł:
A więc czym pobudzany błądzi, tu człowiek, warsznejo? Nawet wbrew własnej woli, jak gdyby siłą naglony?
Wzniosły rzekł:
Ach, to żądza, to gniew, co powstaje z żywiołu radżasu! Jest on żarłoczny, wielkogrzeszny; wiedz, że tu na ziemi on jest wrogiem!
Jak dym skrywa ogień, jak kurz zwierciadło, jak powłoka płód, tak samo to poznanie okryte jest przez żądzę i gniew.
Poznanie człowieka poznającego okryte jest przez tego wiecznego wroga, który przybiera kształt do woli, Kauntejo, i jest jak ogień nienasycony!
Zmysły, serce i rozum uważane są za jego siedzibę. Z ich pomocą oślepia on ducha, okrywszy mrokiem poznanie.
Dlatego, przede wszystkim, powściągnij zmysły, bharato-buhaju, a później wypleń to zło, które niszczy wiedzę i poznanie.
Wysoko są cenione zmysły, wyżej jednak serce, – od serca wyżej stoi rozum, ponad rozumem stoi „On”.

Rozdział 1, teksty 38-43

Bo nawet jeżeli oni, z duszą zaślepioną przez żądzę, nie widzą, jaka to zbrodnia niszczyć rodzinę i jaka wielka wina zdradzać swych przyjaciół, to czyż my, czy nie rozumiemy, jak takiej zbrodni należy unikać, my, dręczycielu ludzi, co przecież wiemy, jaka krzywda się dzieje, gdy rodzina ginie.
Przecież gdy rodzina ginie, giną również i odwieczne cnoty rodzinne, gdy zaś cnoty giną w całą rodzinę wciska się bezprawie,
a gdy bezprawie weźmie górę, o Kriszno, najpierw psują się kobiety w rodzinie, gdy zaś kobiety są rozwiązłe, powstaje wtedy mieszanie się kast, Warsznejo!
Mieszanie się kast prowadzi do piekła zabójców rodziny i samą rodzinę, przodkowie bowiem, nie otrzymując ciast ofiarnych i wody, spadają tam z nieba.
Przez grzechy tych gubicieli rodziny, co wywołują mieszanie się kast, giną odwieczne cnoty rodowe i odwieczne obrzędy rodzinne.

Rozdział 7, tekst 11

I jestem mocą mocnych, ale tą, która jest wolna od żądz i namiętności, jestem miłością wśród stworzeń, Bharato-byku, lecz tą, która nie przeciwdziała cnocie.

Rozdział 2, teksty 57-64

Kto jest zawsze wolny od pragnień, cokolwiek napotka, bezradość czy radość, — kto się nie cieszy i nie zna niechęci, tego mądrość jest trwała.
Kto zawsze odciąga swe zmysły od rzeczy zmysłowych, jak żółw, który swe członki wciąga w siebie, tego mądrość jest trwała.
Cały świat zmysłowy odbiega od człowieka poszczącego, tylko smak zostaje, ale nawet i smak znika, gdy człowiek ten ujrzy przed sobą Najwyższe.
Nawet serce mądrego, ujarzmiającego siebie człowieka rwą często gwałtownie rozszalałe zmysły, Kauntejo!
Niech więc je wszystkie powściągnie i siądzie oddany, mnie mając przed sobą jako cel najwyższy, — kto bowiem zmysłami zawładnął, tego mądrość jest trwała.
W człowieku, który rozmyśla o rzeczach zmysłowych, rodzi się skłonność do nich, ze skłonności powstaje żądza, z żądzy gniew;
Z gniewu rodzi się zaślepienie, z zaślepienia niemocna pamięć, z braku pamięci utrata rozumu, po utracie rozumu przychodzi zguba.
Lecz kto się zbliża do rzeczy zmysłowych, mając zmysły wolne od miłowania i nienawidzenia, podwładne sobie, — ten, panujący nad swym duchem, osiąga spokój.

Rozdział 16, teksty 6-16

Dwojakie istoty żyją na świecie: boskie i szatańskie. O boskich mówiłem ci już szeroko, posłuchaj teraz, Partho, o szatańskich.
Ludzie szatańscy nie wiedzą, kiedy mają działać, a kiedy wyrzec się działania. Niemasz u nich ani czystości, ani cnotliwego życia, ani prawdy.
Mówią oni, że świat jest bez prawdy, bez podstawy, bez władcy, że nie powstał drogą prawidłowych następstw i że niema on innej przyczyny, jak żądzę.
Uwięźli w takim pojmowaniu gubią swą duszę – nierozumni, rodząc się na ziemi dla gwałtownych czynów na zgubę świata, niby wrogowie rodzaju ludzkiego.
Oddani nieposkromionej żądzy, pełni obłudy, dumy i pychy, chwytają się w zaślepieniu złych myśli i gnuśne życie prowadzą.
Oddani myśli niepomiernej, iż śmierć jest końcem, – mają oni na celu wyłącznie używanie rozkoszy, mniemając, iż to jest wszystko.
Związani setnemi węzłami nadziei, opanowani przez żądze i gniew, starają się w nieprawy sposób gromadzić bogactwa, byle tylko używać rozkoszy.
„To zostało dzisiaj przezemnie osiągnięte, to moje żądanie będzie spełnione, to bogactwo już teraz jest moim, to znowu będzie moje.
Tamten wróg został przezemnie zabity, wkrótce zabiję innych. – Ja jestem władca, ja zażywam rozkoszy, ja mam powodzenie, jestem silny, szczęśliwy!
Ja jestem bogaty i dobrze urodzony, – któż jest mi równy? – Ja będę składał ofiary i będę rozrzutny, będę się cieszył”, – tak myślą ludzie oślepieni przez niewiedzę.
Otumanieni wieloma takiemi myślami, opętani sieciami obłędu, przywiązani do używania rozkoszy, spieszą oni do mrocznego piekła.

Koran

Sura 4. AN-NISAA (Kobiety): 15

A wobec tych sposród waszych kobiet, które popelnia wszeteczenstwo, zazadajcie swiadectwa czterech sposród was. I jesli oni poswiadcza, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich smierc albo tez póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejs innej drogi.

Biblia

Księga Rodzaju 1, 27-28

Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.
Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: “Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną;

Ewangelia Mateusza 19, 5

 I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.

List do Efezjan 5, 23-24

Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus – Głową Kościoła: On – Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom – we wszystkim.

1 List do Tymoteusza 5, 8

A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego.

Mądrość Syracha 3, 9

Albowiem błogosławieństwo ojca podpiera domy dzieci,
a przekleństwo matki wywraca fundamenty.

Księga Tobiasza 8, 7

A teraz nie dla rozpusty biorę tę siostrę moją za żonę, ale dla związku prawego. Okaż mnie i jej miłosierdzie i pozwól razem dożyć starości!

Ewangelia Mateusza 5, 28-30

A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Leave a Comment