Nasze ciało – mały Wszechświat

Planety – są świecącymi się węzłami ogromnej sieci energetycznej, składającej się z cienkich linii mocy, łączących cały System Słoneczny w jeden organizm. Mimo że planety się wydają bardzo dalekie, ich pola energetyczne dosięgają Ziemi i wpływają na struktury życia na Ziemi, jak również na nasze ciała i dusze, bo poruszając się po swojej orbicie każda z tych planet zasysa do siebie określoną energię, a później znów ją wypuszcza / oddaje.

Będąc władcami czasu, planety również są przewodnikami karmy (losu). Wskazują na kosmiczne energie, które rozwijamy podczas swojego życia, jak również na te siły, na wpływ których jesteśmy narażeni, i które mogą nam zaszkodzić. (…) Każdym swoim uczynkiem i każdą myślą zwiększamy korzystny wpływ planet na nas lub na odwrót.

W świecie materialnym istnieją trzy guny przyrody materialnej, trzy podstawowe energie, które tworzą, utrzymują i niszczą Wszechświat.

Są to:

  • Sattwa guna – dobroć, błogosławieństwo (sattwa)
  • Radźas guna – pasja, namiętność (radżas),
  • Tamas guna – ignorancja, nieuctwo (tamas)

 

Guna to termin z sanskrytu oznaczający dosłownie “linę”. Jest podstawą wszystkich innych cech. Według karty natalnej (tworzonej według daty i godziny urodzenia określonego człowieka) nie jest możliwym określenie pod wpływem jakiej guny znajduje się ta czy inna planeta w horoskopie człowieka. To zależy od wielu innych czynników, takich jak to, że człowiek samodzielnie, poprzez swoje zachowanie i motywacje życiowe wybiera gunę, pod której wpływy chce podlegać. Właśnie to wskazuje na ile korzystnym lub niekorzystnym będzie wpływ tej lub innej planety. Jednakże jeśli planeta jest słaba, skażona, to zwykle człowiek już od urodzenia podlega wpływom określonej planety, która będzie w gunie ignorancji (tamas). Jeśli planeta jest dobrze ułożona, to oznacza, że się znajduje co najmniej w gunie radżas (pasji) w momencie urodzenia.

Jeśli planeta w karcie człowieka znajduje się w gunie ignorancji to jest niezbędnym podniesienie jej do co najmniej guny radźas, a później stopniowo należy kultywować sattwę.

Słońce, Księżyc i Jowisz – znajdują się w gunie sattwa (guna dobroci),

Wenus i Merkury – są w gunie pasji, namiętności (radźas)

Mars, Saturn, Rachu i Ketu – są w gunie ignoracji (tamas)

Fragment książki Rami Bleckt – “Umówić się ze Wszechświatem – czyli wpływ planet na los i zdrowie człowieka”

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Leave a Comment