Kobiece szczęście – na czym ono polega?

Na czym polega szczęście kobiety? Jest to odwieczne pytanie. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji na ten niepokojący wielu temat.

Zebraliśmy interesujące wiele kobiet pytania i zadaliśmy je Rami Bleckt – autorowi jednej z naszych stałych rubryk, człowiekowi, który posiada rozległą wiedzę w zakresie psychologii alternatywnej oraz astrologii starożytnej Indii. Co myślicie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji! Możecie przesłać swoje komentarze pocztą elektroniczną, przekażemy wasze listy Rami.

Jaka jest więź pomiędzy samopoczuciem kobiety i fazami księżyca?

W tym świecie istnieją dwie podstawowe siły – iń i jań, męska i kobieca siła sprawcza. Księżyc i Wenus są planetami z mocno wyrażonym elementem kobiecym i wszystkie kobiety podlegają ich wpływom.

Dla przykładu długość kobiecego cyklu jest mniej więcej taka sama jak długość cyklu księżycowego. Mówiąc krótko, główne zasady są następujące.

Podczas pełni tło emocjonalne kobiety ulega wzmocnieniu, należy brać pod uwagę, że w tym czasie kobiety znacznie bardziej emocjonalnie reagują na wydarzenia. Po drugie, podczas nowiu organizm kobiety jest najbardziej osłabiony, jej siła i energia są bliskie zeru. W tym czasie najlepiej nie planować niczego, co wymaga większego wysiłku, zwłaszcza fizycznego.

Nów i pełnia księżyca są niezbyt korzystnym czasem dla rozpoczynania nowych spraw.

Jeszcze jedna rada: wszelkie działania, zwłaszcza te, które są nastawione na posiadanie, zwiększanie czegokolwiek najlepiej zaczynać podczas fazy zwiększającego się księżyca. Idealnym czasem do tego jest okres od pierwszej do czternastej księżycowej doby, szczególnie korzystna jest piąta i dziesiąta doba. Podczas ubywającej fazy księżyca najlepiej jest kończyć wszelkie sprawy i robić wszystko to, co jest związane z wyzbywaniem się czegokolwiek, eliminacją. Dla przykładu, jeśli chcecie wyzbyć się wyprysku na twarzy, najlepiej zrobić to w fazie zmniejszającego się księżyca. Radzę korzystanie z kalendarza księżycowego, pomaga to w wyliczeniu najkorzystniejszego czasu dla początku przeróżnych spraw.

Wyrzucenie z siebie emocji od czasu do czasu jest bardzo korzystne dla kobiet. Mężczyźni zazwyczaj powinni umieć trzymać emocje na wodzy, ale kobieta jest czystą emocją, nieprzewidywalność jest jej drugą naturą. Jeden z sekretów długich, szczęśliwych relacji rodzinnych polega na tym, że kobieta przez cały czas zachowuje pewną zagadkowość dla swojego mężczyzny. Łatwo przewidywalna kobieta zaczyna po pewnym czasie nudzić mężczyznę. Bardzo korzystnym dla kobiety jest wyzwalanie się z nagromadzonych emocji. Czasami można przy tym popłakać, bo kobiety w zasadzie swojej żyją emocjami i wyładowują przesadne emocje za pomocą łez. Zresztą, wcale nie trzeba w tym celu płakać, można na przykład oglądnąć jakąś dobrą komedię albo przeczytać książkę, która poruszy nas do głębi duszy. Mądry mężczyzna daje kobiecie możliwość co najmniej wygadania się. Jest to poważny problem, gdy kobiecie wydaje się, że jej uczucia nie są rozumiane, ani cenione w związku. I z drugiej strony, kobieta będzie ubóstwiała takiego męża, który codziennie pyta jak minął jej dzień i cierpliwie ją wysłucha.

Mężczyzna powinien 15-30 minut dziennie po prostu rozmawiać ze swoją żoną, słuchać ją oraz być zainteresowanym jej życiem. Jest to jedna z zasad szczęśliwego małżeństwa. Uszczęśliwia swoją kobietę, gdy swoim zachowaniem pokazuje, że jej uczucia są dla niego bardzo ważne.

Dlaczego w teraźniejszych czasach kobiety bardzo często nie mogą zajść w ciążę ani nie są w stanie urodzić zdrowe dziecko?

Tak się dzieje dlatego, że cała nasza cywilizacja obecnie żyje nieharmonijnie. Około 60% kobiet w Europie w taki bądź inny sposób dotyka poważny problem z urodzeniem dzieci, nie wspominając już o tym, że obecnie wielu kobiet nie mogą urodzić więcej niż jedno dziecko. Oczywiście, ważną rolę odgrywa ekologia, styl życia, sposób odżywiania się, ale też sama kultura przeszkadza kobietom w posiadaniu dzieci.

Wczesny seks jest jedną z najważniejszych energetycznych przyczyn, które w przyszłości mogą zaszkodzić kobiecie w posiadaniu potomstwa. Aborcja również odgrywa dużą rolę – w Rosji zabija się miliony niemowląt, po aborcji karma kobiety ulega znacznemu pogorszeniu. Należy rozumieć, że dokonanie aborcji może wpłynąć nie tylko na samą kobietę, ale również na jej przyszłe dzieci. Według praw karmy dokonanie aborcji to jest prawie to samo, co zabicie swojego dziecka, które bawi się w piaskownicy tylko dlatego, że nie macie w tej chwili pieniędzy albo chcecie kontynuować naukę. Wszyscy ci, którzy dokonali aborcji, albo namawiali do tego kogoś innego powinni przejść przez proces szczerej skruchy. Należy poprosić o wybaczenie u tej duszy, której nie dano szansy na urodzenie się, należy złożyć dużą ofiarę. Po tym akcie skruchy nie należy obwiniać samą siebie, należy przyjąć aborcję jako swój błąd.

Najważniejsze jest to, że duch konsumpcjonizmu oraz egoizmu czyni naszą cywilizację niepłodną. Rosja coraz bardziej przyjmuje zachodni styl życia, gdzie najbardziej się liczą pieniądze oraz przyjemności. Przyroda wyłącza funkcję rozpłodową: jeśli nie potrzebujecie dzieci, jeśli podświadomie nie chcecie ich, to też nie będziecie je mieli.

Zaczęliśmy naszą rozmowę od stwierdzenia, że istnieją dwie podstawowe energie – męska oraz kobieca. Otóż nasz ojciec uosabia męską siłę podstawową, natomiast matka – kobiecą. Jeśli człowiek nie ma szacunku do ojca, to jego dostęp do korzystnego wpływu męskiej siły podstawowej jest również blokowany, przynosi mu to określone choroby oraz życiowe nieprzyjemności. Kobieta również nie może mieć szczęśliwego życia w rodzinie, jeśli ma zamknięty dostęp do męskiej siły początkowej świata. Natomiast, jej impertynencki stosunek do matki zamyka dostęp do jej kobiecego elementu, co skutkuje również w problemach z urodzeniem dzieci.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie, który aspekt – męski albo kobiecy – jest bardziej zamknięty, jest sprawdzenie, z jakiej strony ciała macie więcej chorób/schorzeń. Jeśli choroby są ulokowane w lewej części ciała, oznacza to, że kobiecy element pozostaje zamknięty, jeśli w prawej – to męski. Właśnie dlatego, wszystkie religie świata uczą o szacunku do ojca i matki.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego ludzie na Wschodzie zazwyczaj nie mają problemów z urodzeniem dzieci? Dlatego, że na Wschodzie do tej pory zachowały się starożytne tradycje, kultywuje się szacunek do rodziców. Poza tym, na Wschodzie dba się o honor kobiety. Energetyczna powłoka kobiety ulega zniszczeniom, jeśli kobieta prowadzi rozwiązłe życie seksualne.

Dobrze zdaję sobie sprawę, że takie postrzeganie rzeczy jest teraz bardzo niepopularne, ale z punktu widzenia psychologii Wschodu, rzeczy tak się właśnie mają. Określona kultura seksualna kobiety minimalizuje problem. Poza tym, na Wschodzie każdy kocha dzieci. Na Zachodzie jest całkiem inaczej: kobiety próbują osiągnąć powodzenie w swojej karierze, a kiedy w wieku 35-40 lat chcą założyć rodzinę, nagle spotykają się z problemem.

Dlaczego więc jest tak mało dookoła nas prawdziwych mężczyzn, u których można oczekiwać wsparcia?

Dlatego, że dookoła nas istnieją tylko tacy mężczyźni, których wy właśnie wychowaliście, drogie kobiety! Kobiety próbują walczyć o równouprawnienie, niektóre nawet same płacą za siebie, gdy idą z mężczyzną do restauracji. A teraz się okazuje, że równouprawnienie wcale nie jest takie dobre.

Chłopczyków powinno się od dziecka uczyć tego, że dziewczynka jest jak kwiat, który należy bronić. Dziewczynkom z kolei należy wyjaśniać, jak się zachować w obecności mężczyzny: mieć do niego szacunek, wierzyć w niego, dawać mu wrażenie tego, że jest najważniejszy. Mężczyźnie zależy, żeby czuć się liderem, dlaczego więc nie podegrać mu? Gdy kobieta wierzy w mężczyznę i pokazuje mu to, to z czasem zmienia jego ciało energetyczne. Po roku lub dwóch taki mężczyzna stanie się silniejszy oraz pewny siebie.

Za każdym wielkim mężczyzną stoi równie wielka kobieta. Nie będzie harmonii, gdy kobieta zachowuje się z mężczyzną na równi, ale gdy ona przez cały czas daje mężczyźnie odczuć, że jest on silny, to zmienia ona tym samym jego energię. Widziałem wiele ku temu przykładów w życiu.

Kiedy mężczyzna żyje z określoną kobieta, wytwarza to w nim określony model zachowania, jeśli później żyje z inną kobietą, jego model zachowania ulega zmianom. Zachowanie mężczyzny na 80% zależy od wewnętrznego stanu kobiety!

Mądra kobieta prosi mężczyznę o pomoc: przecież to on jest silny, a ona jest słaba. Nie narzuca mu swojego zdania, tylko pyta: “Co o tym sądzisz?”. Uczy dzieci, że należy szanować ojca. Niech mężczyzna myśli, że to on zawsze podejmuje decyzje, przecież bardzo tego potrzebuje. Ale gdy kobieta zaczyna pracować na równi z mężczyzną i chce wszystko ustalać sama, to w ten sposób zaczyna ona go niechcący uciskać, jest to dla niego nie do zniesienia na poziomie energetycznym. Nie mówię o tym, że w rodzinie powinno być jakieś pogwałcenie czyjejś woli, służalczość. Po prostu należy się szacunek – nie nazywajcie swojego mężczyznę “Kubek”, tylko “Jakub”. Mężczyzna powinien bronić swoją kobietę, dbać o nią, kupować jej prezenty. Proszę dać mu taką możliwość.

Kobiety współczesne często nie radzą sobie z życiem osobistym. Mądre, piękne, gospodarne, ale często nie udaje im się założyć rodziny. Dlaczego tak się dzieje?

Kiedyś udzielałem konsultacji pewnej bardzo efektownej kobiecie około trzydziestu lat, która nie miała szczęścia w życiu osobistym. Zapytałem się mężczyzn, którzy byli obecni na tych warsztatach: “Czy ta kobieta wydaje wam się być piękna?”, wszyscy odpowiedzieli: “Tak, bardzo”. Była bardzo utalentowaną, mądrą, pisała wspaniałe wiersze…ale niemniej jednak nie miała powodzenia w życiu osobistym, nic nie wychodziło, nikt nie potrafił długo z nią być. Dlaczego? Dlatego, że posiadała bardzo mocno rozwiniętą dumę wewnętrzną. W jej wierszach nawet był taki werset: “Pójdź za mną, moja miłości…”. Dla mężczyzny ważne jest uczucie, że to właśnie kobieta idzie za nim, a nie on za nią.

Mądrość kobiety polega na tym, żeby pokazać mężczyźnie w bardzo zawoalowany sposób, że jest on najważniejszy. Mężczyźni na poziomie energetycznym nie znoszą silnych kobiet, to jest zew natury. Jest bardzo wiele pięknych, utalentowanych kobiet, którym przeszkadza ich duma albo szorstkość. Często też przyczyną braku życia osobistego jest brak szacunku do ojca, niewybaczenie krzywd zadanych podczas pierwszej miłości albo niewybaczenie krzywd zadanych przez pierwszego męża. Kobieta elastyczna, która potrafi stworzyć przestrzeń dookoła siebie wypełnioną miłością, nigdy nie będzie samotna.

Czy rzeczywiście piękność zewnętrzna kobiety jest całkowicie nieistotna?

Oczywiście, że jest bardzo istotna, dlatego że zewnętrzna piękność kobiety wskazuje na zapas jej dobrej karmy. Ale mówiąc o pięknie, mam na myśli nie proporcjonalne rysy twarzy albo ciała, tylko wymiar energetyczny – zdrowy kolor twarzy, błysk w oku, pozytywną energię.

Proszę o wyobrażenie sobie pięknej kobiety, która ma bardzo agresywny i zawistny wyraz twarzy. Czy można powiedzieć, że taka kobieta jest pociągająca? I dla odmiany, proszę sobie wyobrazić zwykłą dziewczynę, pełną miłości i spokoju, która akceptuje siebie taką, jaką jest, która umie oddawać, z dobrym poczuciem humoru. Czy możecie sobie wyobrazić, że taka kobieta nie znajdzie sobie męża?

Żeby kobieta rzeczywiście dobrze wyglądała, są niezbędne następujące trzy elementy: właściwy sen, odpowiednie odżywianie się oraz harmonijne życie osobiste. Jeśli mężczyzna jest w stanie wcześnie wstawać i od razu biec do pracy, to kobieta potrzebuje się wyspać. Ilość snu jest rzeczą indywidualną, jedna osoba potrzebuje więcej odpoczynku, ktoś inny mniej, ale ogólnie uważa się, że nie powinno się spać dłużej niż 9 godzin, bo to zabiera eteryczną energię. Lepiej wtedy trochę odpocząć w ciągu dnia.

Jeszcze jedna uwaga – najlepszą porą na kładzenie się do łóżka jest czas od około 22 godziny wieczorem, bo system nerwowy odpoczywa tylko od 22 godziny do 1.30 w nocy. Jeśli idziecie do łóżka o 2 z rana, to system nerwowy nie ulega regeneracji.

Inną ważną kwestią jest odpowiednie odżywianie się. Medycyna Wschodu nie zaleca kobietom spożywanie mięsa, w skrajnym przypadku może to być ptaszyna albo dziczyzna, w żadnym wypadku nie może to być wieprzowina, wołowina albo baranina. Dla kobiety jest bardzo ważny jej psychiczny nastrój podczas jedzenia: podświadomość jest programowana na negatywne wydarzenia, jeśli podczas jedzenia złościcie się na kogoś albo poruszacie jakiś nieprzyjemny temat.

Na koniec chciałbym złożyć życzenia z okazji 8 marca, drogie kobiety! Dziękuję, że jesteście! Bądźcie szczęśliwe, zdrowe, szczere oraz piękne pod każdym względem! Niech wasze dzieci będą dla was źródłem radości, a życie osobiste napełnia was błogością.

Wywiad z Rami Bleckt udzielony dla czasopisma “Ognisko domowe”

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Leave a Comment