Jak odnowić swoje relacje z rodziną / rodem i dlaczego jest to tak ważne?

Nie jest przypadkiem, że w cywilizacjach starożytnych relacje rodzinne odgrywały rolę nadrzędną. Przecież to właśnie te relacje dają wsparcie w każdej sytuacji. Ktoś może temu zaprzeczyć: “przecież człowiek jest nieśmiertelną duszą, a rodzice są tylko ludźmi, którzy tylko dali nam to ciało. Dzieci to dusze, które przychodzą do naszego rodu, jednak każdy z nich żyje swoim życiem”. W tym stwierdzeniu też jest część prawdy.

Jestem mocno przekonany o tym, że człowiek nie jest w stanie posiadać harmonijnej rodziny, cieszyć się sukcesami w karierze, ani  dobrym zdrowiem jeśli doszło u niego do naruszenia jego więzi z rodzicami i rodem. 

Naszym życiem rządzą programy podświadome, które nabyliśmy w dzieciństwie. Charakter dziecka i jego stosunek do świata jest formowany w przeciągu pierwszych dwóch-trzech lat.

W tym świecie prawie o wszystkim decyduje energetyka; nawet drzewa i kamienie podpadają pod wpływy energii męskiej albo kobiecej. I człowiek — TAK SAMO — jest wynikiem współdziałania energii Yin i Yang, połączenia elementu męskiego i kobiecego. Jest niezmiernie ważne, aby to połączenie było harmonijne.

Gdy kobieta nie szanuje swojego męża i mówi: “zmarnowałeś mi całe życie”, oznacza to, że w pewien sposób przejmuje ona na siebie męską rolę, zaczyna koncentrować się na karierze. Dochodzi u niej do pewnej dysharmonii na początku na poziomie umysłu, a następnie i na poziomie ciała. Natomiast gdy mężczyzna staje się zniewieściały, to taki mężczyzna chce, aby to o niego się troszczono i nie chce brać na siebie odpowiedzialności za swoją kobietę i dzieci. Jego męski pierwiastek jest przez to mocno blokowany.

Można bez trudu zrozumieć, jak się mają sprawy z energią w waszej rodzinie i w rodzinie bliskich wam osób. Proszę przyjrzeć się temu, jak wygląda życie osobiste człowieka. Czy mężczyzna troszczy się o swoje dzieci i o dobro swojej żony? Czy kobieta dąży do realizacji samej siebie w rodzinie, czy też jest bardziej zainteresowana karierą i zarabianiem pieniędzy? Jeśli zauważyliście, że często chorujecie, to oznacza, że w tym wypadku również nie obyło się bez problemów z rodzicami.

Matka jest dla nas uosobieniem kobiecego boskiego początku, a ojciec — męskiego. Lewa część ciała jest związana z energią kobiecą, a prawa — z męską. Wielu lekarzy Wschodu podczas diagnostyki choroby zwraca baczną uwagę na to, jaka strona ciała człowieka jest dotknięta chorobą. Pomaga im to w określeniu przyczyny choroby.

Proszę się zastanowić: jaki w waszej rodzinie panuje stosunek do kobiecego i męskiego źródła? Czy w waszym rodzie można zauważyć problemy, które powtarzają się z pokolenia na pokolenie? Jeśli tak jest, to chcąc żyć harmonijnie i szczęśliwie musicie przerwać ten zaklęty krąg.

JAK WYPROSTOWAĆ BŁĘDY?
 • WYBACZCIE SWOIM RODZICOM

Nasza przeszłość może zarówno zabierać nam energię, jak i dodawać nam sił. Gdy dusimy w sobie niewybaczone krzywdy i poczucie winy za to, że obraziliśmy kogoś w przeszłości, to jest bardzo prawdopodobne, że w chwili obecnej również będziemy odczuwali problemy. Rodzice są ludźmi, którzy symbolizują dla nas naszą przeszłość. Jeśli jesteście na nich obrażeni z jakiegokolwiek powodu i nie potraficie im czegoś wybaczyć, to dochodzi do blokady energetycznego wsparcia od waszego rodu i od Wszechświata. To może również negatywnie wpływać na wasze dzieci.

Dla przykładu, gdy w pewnej rodzinie z pokolenia na pokolenie powtarzają się urazy odczuwane w kierunku mężczyzn, to w takiej rodzinie zmniejsza się napływ męskiej energii i w efekcie prowadzi to do niemożliwości osiągnięcia sukcesu w wielu rodzajach działalności. W takiej rodzinie kobiety nie czują się spełnione w życiu osobistym i pojawiają się choroby, które są ulokowane w prawej części ciała.

Pewnego razu udzielałem konsultacji kobiecie, która miała dobrą kartę astrologiczną i karmiczną. Jednak nie czuła się ona spełniona w życiu osobistym, jej mężczyźni zostawiali ją jeden po drugim. Zaczęliśmy rozmawiać, okazało się, że gdy ta kobieta była trzynastoletnią dziewczynką, to jej ojciec planował zostawić rodzinę. Później rodzice się pogodzili i dziewczynka zapomniała o tej sytuacji, jednak podświadomie przez całe życie niosła ze sobą bagaż swojego żalu do ojca i nawet nie była tego świadoma.

Gdy kobieta ma pewne nierozwiązane problemy w relacjach z jej ojcem, to jest mało prawdopodobne, aby taka kobieta potrafiła stworzyć harmonijne relacje we własnej rodzinie. Gdy mężczyzna chowa w sobie agresję czy urazę do swojego ojca, to raczej nie zbuduje on dobrej kariery. Poza tym może mieć problemy ze strukturami państwowymi, które również są związane z elementem męskim.

Pierwsze co należy zrobić — to za pomocą myśli powrócić do swojej przeszłości i przypomnieć sobie wszystkie urazy, które kiedykolwiek odczuwaliśmy w relacjach z ważnymi dla nas dorosłymi.

Liczyliście na to, że wasz dziadek zostawi dla was w spadku dużo pieniędzy, jednak on tego nie zrobił. Albo inny obrazek z przeszłości: jesteście małą dziewczynką, która nie widziała swojego taty przez cały dzień i bardzo za nim się stęskniła. Jednak jej ojciec wrócił do domu i przywitał ją srogim okrzykiem: “Zostaw mnie w spokoju”.

Proszę wyobrażać sobie tę scenę tak spokojnie, jak to tylko możliwe. Proszę się starać, aby wasze emocje nie były zaangażowane w te wspomnienia. W myśli “przeskanujcie” swoje ciało, w żadnym jego miejscu nie powinniście odczuwać napięcia. Powtarzajcie do siebie: “Tak, mam właśnie takiego tatę i mamę, nie jestem w stanie tego zmienić”. Jeśli w chwili obecnej wasi krewni nie zachowują się, jak byście chcieli, to postarajcie unikać osądzania ich zachowania. Jeśli teściowa nie chce spędzać czasu z wnukami — uszanujcie jej wybór, a wy dokonujcie swojego wyboru —  i żyjcie bez obrażania się i bez osądzania innych ludzi.

 • SZANUJCIE SWOICH RODZICÓW

Budda mówił o tym, że nawet jeśli poświęcimy całe swoje życie na służenie swoim rodzicom, to zabraknie nam czasu na to, aby zwrócić zaciągnięty u nich dług. Gdy wydaje wam się, że rodzice nie mają racji, proszę przypomnieć sobie, że to właśnie oni dali wam to życie. Mamy właśnie takich rodziców, na których zasłużyliśmy oraz właśnie takich, którzy najlepiej pasują dla odrobienia naszych zadań karmicznych.

W Rosji przez długie lata wykorzeniano szacunek do rodziców. Uważano, że można wyrzec się swoich bliskich, aby dobrze służyć swojej ojczyźnie. Jednak jest to okazaniem braku szacunku swojej rodzinie. Wielu z nas myśli, że ich rodzice są zbyt konserwatywni, że nie chcą nabywać nowej wiedzy. Jednak proszę się zastanowić nad tym, o czym mówi wiele nurtów religijnych: “Czcij ojca i matkę swoją”. Czcij ich bez stawiania jakichkolwiek warunków!

 • SŁUŻCIE SWOJEJ RODZINIE/RODOWI

Jakiś czas temu do pewnego szpitala w Kazachstanie przywieziono starszego człowieka, któremu towarzyszyło czterech jego dorosłych synów. Gdy się okazało, że trzeba kupić bardzo drogie leki, to ci synowie wzięli kredyt i kupili je, mimo, że wydana kwota była równa rocznemu dochodowi czterech rodzin.

Czy chcielibyście, aby wasze dzieci zachowały się podobnie? Jeśli tak, to oznacza, że sami musicie się stać takimi dziećmi. Z radością służcie swoim bliskim, uszczęśliwiajcie ich. Ktoś powie: “Muszę troszczyć się o dobro swojej matki, to kupię jej nowe auto, od dawna o tym marzy”. Jednak nie chodzi tylko i wyłącznie o wsparcie materialne. Znacznie ważniejsze jest to uczucie, które za tym stoi. Lepiej jest z całego serca objąć matkę i powiedzieć jej coś miłego, niż odkupywać się od niej za pomocą nowego auta.

Najważniejszym jest nauczenie się żyć chwilą “tu i teraz”. Pierwsze, co możemy zrobić, aby zwiększyć służenie swojej rodzinie — to zająć się swoim własnym rozwojem duchowym. Po drugie, pomóżcie również waszym bliskim w zbliżeniu się do stanu miłości bezwarunkowej.

Gdy ktoś z waszych bliskich cierpi z powodu przeróżnych nałogów (dla przykładu jest uzależniony od alkoholu albo tytoniu), spróbujcie przekonać go/ją do zdrowego trybu życia. Róbcie to bez narzucania swojej opinii innym i bez agresji.

Miłość bezwarunkowa jest najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, mając na uwadze nasze stosunki z rodzicami. Wykazujcie im swój szacunek. Z humorem traktujcie ich wady. Wykazujcie się taktem. Jednak, jeśli pomimo wszystko wasi rodzice obrażą się na was, to pamiętajcie, że obraza jest jednym ze sposobem manipulowania innymi ludźmi.

 • JEŚLI NIE MOŻECIE BYĆ BLISKO, KOCHAJCIE SWOICH RODZICÓW NA ODLEGŁOŚĆ

Jeśli w domu rodziców przez cały czas panują kłótnie i konflikty, nie pogrążajcie się w tym zbyt głęboko. Wtedy będziecie zanurzeni w energii negatywnej. Przywoźcie poczęstunek dla rodziców, zapraszajcie ich na spacer na łonie natury, jednak w samym domu lepiej bywać rzadziej, być może nie trzeba w takim domu zostawiać małe dzieci.

W domu waszej matki przez cały czas jest brudno? Posprzątajcie w domu albo wynajmijcie kogoś, kto pomoże jej w tym. Najważniejsze — to zaakceptować rodziców takimi, jacy są. Nie urywajcie z nimi kontaktu na poziomie serca.

Czas i przestrzeń są ograniczeniami, które istnieją tylko i wyłącznie w naszym umyśle. Istnieje więź niematerialna, która jest znacznie ważniejsza. Nie ma znaczenia, czy człowiek żyje, czy też umarł. Nawet z umarłymi można utrzymywać więź…

 • PROŚCIE O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO U RODZICÓW

Zauważyłem to wiele razy: oto pewna wspaniale dobrana para i ludzie kochają się nawzajem; jednak gdy ktoś z rodziców sprzeciwia się ich sojuszowi i nie błogosławi ich związku, to przyszłość takiej pary jest bardzo problematyczna. Spróbujcie otrzymać od ojca i matki tak dużo błogosławieństw, jak to tylko możliwe. Można nawet poprosić rodziców o to, aby powiedzieli oni na głos: “błogosławię wam i życzę dużo szczęścia”.

 • ZASŁUŻCIE NA SZACUNEK I PRZYCHYLNOŚĆ RODZICÓW MĘŻA

Matka męża staje się dla kobiety drugą matką, należy ją akceptować i rozumieć. Jeśli w waszych stosunkach istnieje pewne napięcie, oznacza to, że należy dokonać pewnych zmian w samym sobie, zwłaszcza w przypadku, gdy mieszkacie z teściową w jednym domu.

Jest rzeczą niezmiernie ważną, aby w rodzinie panowała harmonijna energetyka, dlatego, że od tego właśnie zależy zdrowie dzieci oraz całego rodu, jak również sukces w waszej działalności.

Mąż powinien zapewnić oddzielny lokal dla rodziny w przypadku, gdy osiągnięcie harmonii w stosunkach pomiędzy żoną i teściową nie jest możliwe. Dlaczego właśnie mężczyzna powinien to zrobić? Ponieważ to właśnie on bierze na siebie odpowiedzialność za żonę. Co robić w przypadku, gdy matka waszego męża nie chce kontaktu? Spróbujcie skorzystać z technik wyzbycia się obrażania się na innych ludzi.

Nie osądzając jej zachowania, mówcie do siebie: “Moja teściowa mnie nie lubi, oznacza to, że w pewien sposób sama przyciągnęłam tę sytuację”. Proszę się nauczyć na zaskarbienie sobie jej miłości i szacunku. Jeśli chcecie, aby wasza teściowa była wam życzliwa, to róbcie dla niej prezenty, służcie jej, zaproponujcie jej pomoc. Zapytajcie jej, co możecie zrobić dobrego dla niej albo dla jej syna.

Gdy człowiek wam służy, to niechcący odczujecie pragnienie, aby go pobłogosławić i życzyć mu jak najlepiej. Jeśli tego wymaga sytuacja, to poświęćcie rok swojego życia dla niej i zasłużcie sobie na jej błogosławieństwo. Najważniejsze to zachowanie stanu harmonii wewnątrz samej siebie. Gdy przebywamy w stanie harmonii, to oznacza, że zawsze będziemy w stanie dogadać się też z innymi ludźmi.

Co robić w przypadku, gdy wkładaliście wiele wysiłku w poprawę sytuacji, jednak to nie przyniosło spodziewanego rezultatu? Nie osądzajcie teściowej i nie obrażajcie się na nią. Zrobiliście wszystko, co tylko było można. Być może, uda wam się to później.

 • ANALIZUJCIE HISTORIĘ WASZEJ RODZINY

Przeanalizujcie problemy, które pojawiają się u was w rodzinie. Dla przykładu rozpatrzmy taką historię: w pewnej rodzinie wszystkie kobiety były porzucane przez swoich mężczyzn. I oto dwudziestoletnia piękna córka zostaje porzucona przez swojego narzeczonego tuż przed ślubem, gdy już kupiono suknię i zaproszono wszystkich gości. Oznacza to, że tendencja odczuwania pretensji do mężczyzn jest mocno osadzona w takiej rodzinie i taka dziewczyna musi “przerabiać” tą lekcję za wszystkie poprzednie pokolenia.

Z jednej strony jest to bardzo trudne zadanie, jednak z drugiej strony — jeśli to się jej uda, otrzyma ona ogromne wsparcie od swojego rodu. Wiele razy obserwowałem podobną sytuację: gdy kobieta rozwikłuje zadanie związane z rodzicami, to jej życie osobiste zmienia się na lepsze w przeciągu 2-3 miesięcy.

 • TECHNIKA WYZBYWANIA SIĘ OBRAZ NA INNYCH LUDZI

Pokłony

Proszę postawić przed sobą zdjęcie swoich rodziców i pokłonić się im do samej podłogi. Myślcie o tym, że kłaniacie się im jako przedstawicielom boskiego początku w sobie samym. Róbcie to kilka razy dziennie.

Duma i obrażanie się na innych znikają podczas składania pokłonu, gdy nasza głowa znajduje się poniżej serca. Mogą się dziać dziwne rzeczy, gdy szczerze, z całego serca ukłonicie swoją głowę, nie oczekując za to niczego w zamian. Nagle dzwoni mama i mówi: “Przepraszam cię. Jak byłeś dzieckiem, zachowałam się względem ciebie niesprawiedliwie”. Nie ważne, jak daleko są nasi rodzice od nas, na poziomie energetycznym wszystko odczuwają.

List do mamy

Często nie pamiętamy o odczuwanych wcześniej urazach, zwłaszcza jeśli odczuwaliśmy je w dalekim dzieciństwie. Jednak agresja odczuwana względem naszych rodziców nadal pozostaje w naszej podświadomości. Gdy piszemy coś lewą ręką, nasza podświadomość ulega aktywizacji, bo do akcji wkracza nasza prawa półkula.

Proszę napisać na kartce papieru: “Kochano mamo (…) (nazwijcie ją po imieniu), wybacz mi wszystko. Kochano mamo (…) wybaczam Ci wszystko”. Można jeszcze dodać: “Dziękuję Ci za wszystko”. Jeśli na przeciągi trzech miesięcy robić to regularnie to urazy, obrażanie się i podświadoma agresja miną bez śladu.

 • WYKORZENIAJCIE POCZUCIE WINY

Nie ważne, jacy są wasi rodzice; nie jest kwestią przypadku, że urodziliście się akurat w takiej rodzinie. Każdy z nas się myli, jednak jeśli przez długie lata męczy was poczucie winy względem waszych rodziców, to oznacza, że musicie mentalnie znowu powrócić do przeszłości. Nie ważne, jak się zachowali wasi rodzice w przeszłości względem was — należy to zaakceptować.

Dopiero wtedy będziecie mogli polepszyć karmę swojego rodu.

Rami Bleckt

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

komentarze 2

 • mjk757m,hryuwe57o8khj435u8 pisze:

  nie istnieje coś takiego jak miłosć bezwarunkowa, bo przy miłości zawsze istnieją określone warunki, bezwarunkowo to ja tylko mogę kochać samą siebie
  co do przebaczania chrześcijaństwo i duchowość wymusza przebaczenie, kiedy krzywdząca rodzina nie ma z tym żadnych problemow że kogoś krzywdzi
  krzywdzi bo moze, bo przepisy są tak skonstreuowane, ze może rodzina krzywdzić

  • Rami Bleckt pisze:

   Zgadzam się z Panią, że miłość bezwarunkowa zaczyna się od miłości do samego siebie, i dopiero później stopniowo się rozszerza na rodziców, partnerów, dzieci czy społeczeństwo. Jednak nie wydaje mi się, że “duchowość wymusza przebaczenie”, wydaje mi się, że jest to akt dobrowolny, potrzebny przede wszystkim osobie “pokrzywdzonej”. Dałam w cudzysłowie, bo nie ma winnych oprawców i niewinnych ofiar, nasze powiązania karmiczne sprawiają, że kat i ofiara przez cały czas zamieniają się miejscami. Sęk w tym – jak wyjść z tego zaklętego kręgu i oddychać swobodnie. Dopiero na tym poziomie – wolnym od win, przebaczeń i krzywd jest możliwa rzeczywista miłość bezwarunkowa.

Leave a Comment