Biografia Rami

Rami Bleckt po ukończeniu szkoły wstąpił do akademii wojskowej, gdzie trafił do grupy eksperymentalnej, przygotowującej kadry do jednostki desantu powietrznego. Grupa ta wyróżniała się tym, że pracowali z nią znani psycholodzy wojenni, psychoterapeuci i pedagodzy. Ich celem było zrozumienie granic ludzkiej psychiki podczas jej przeciążenia, wpływu stanu wewnętrznego człowieka na osiągnięcie postawionych celów oraz możliwości stworzenia ponadprzeciętnego wojownika ze zwykłego człowieka za pomocą zmian wewnętrznych. Po zapoznaniu się z wieloma technikami psychologicznymi autor potrafił bez trudu wypełnić normatywy kwalifikujące go do tytułu mistrza z danej dziedziny sportu lub na kandydata na tytuł mistrzowski w kilkunastu dyscyplinach sportowych oraz spełnić wiele innych wymogów. Dzięki tym technikom też znacznie polepszył jakość przyswajania wiedzy. Wszystko to ugruntowało w nim wiarę w techniki psychologiczne.

Podczas nauki w akademii zaczął zgłębiać księgi o tematyce filozoficznej, medycznej i religijnej z dziedziny chrześcijaństwa, judaizmu i sufizmu, później również zgłębiał księgi buddyzmu i filozofii wedyjskiej. Po ukończeniu akademii odbył służbę w specjalnych siłach desantowych, kontynuował zgłębianie psychologii sportu, pisał artykuły i uczestniczył w wojskowo-naukowej społeczności.

Zgłębiając coraz bardziej przeróżne praktyki jogi oraz literaturę wedyjską zrozumiał, że stanowiły one podstawę technik metodologicznych, z powodzeniem stosowanych przez jego nauczycieli w akademii wojskowej. Zrozumiał, że stanowią one tylko małą część spuścizny pozostawionej światu przez wielkich mędrców i świętych Indii. Po uświadomieniu sobie tego złożył wypowiedzenie i przyjął śluby mnicha w hinduskim aszramie, gdzie przez prawie pięć lat badał i praktykował duchowe praktyki Wschodu, astrologię indyjską oraz wschodnią psychologię. Rozpoczął rozprzestrzenianie otrzymanej wiedzy, aczkolwiek nie zaprzestał zgłębiania dalszej nauki oraz pracy nad sobą.

Od 1995 roku udziela prywatnych konsultacji.

Wykładał podstawy psychologii wschodniej oraz psychologię religii w szkole wyższej i na uniwersytecie. Przeprowadził naukowo-popularne wykłady i warsztaty, które wywołały ogromne zainteresowanie i oddźwięk w Rosji, Kanadzie, USA, Litwie, Kazachstanie, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Ukrainie i innych krajach.

Po otrzymaniu zaproszenia od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji wykładał z powodzeniem w czterech rosyjskich więzieniach. Przeprowadził również setki dobroczynnych wykładów w szpitalach, lecznicach, koszarach, więzieniach oraz w instytucjach naukowych rangi średniej i wyższej.

W 1996 roku na międzynarodowym konkursie znawców psychologii i filozofii wschodniej na Litwie zdobył główną nagrodę i otrzymał tytuł “Pandyta” (co w tłumaczeniu z sanskrytu oznacza uczonego, znawcę).

Ukończył pełny kurs jogi w aszramie Sziwananda Swami i otrzymał międzynarodowy dyplom “Nauczyciela jogi”.

Kilka razy uczestniczył w kursie medytacji Vipassana.

Na podstawie starożytnej wiedzy światłych mędrców i nowoczesnych osiągnięć współczesnej nauki opracował ciąg unikatowych kursów autorskich oraz treningów (“Przyjmowana z miłością nauka astrologii wedyjskiej i psychologii alternatywnej”, “Kurs naukowy psychologii Wschodniej”, “Anatomia sukcesu”, “Wedyjska astro-psychologia”, “Praktyczne techniki psychologii wschodniej dla człowieka Zachodu”, “Psychoterapia alternatywna”, “Wpływ planet na los i zdrowie człowieka”, “Cztery stadia na drodze ku Najwyższej harmonii”, “Alchemia szczęścia”, “Szybki rozwój osobowościowy za pomocą psychologii wschodniej”, “10 kroków na drodze do doskonałości” i wiele innych).

Uznany za najlepszego trenera na Piątym Międzynarodowym Festiwalu Gwiazd Psychologii i Psychoterapii. Zdobywca międzynarodowej nagrody Alchemia-2007 w kategorii “Alchemia życia”, z działu “Osoba roku z obszaru programów treningowych”.

Do Ramiego należy autorstwo wielu artykułów popularnonaukowych poświęconych badaniom świadomości, emocjom, znaczeniu podświadomości w życiu człowieka, wpływom planet na psychikę człowieka, naturze rozumu, zależności losu człowieka od jego charakteru itd. Posiada na swoim koncie około 100 publikacji. Jest kandydatem nauk psychologicznych, doktorem medycyny alternatywnej i filozofii.

Jest autorem wyjątkowych książek “Los i ja” (2005), “10 mądrych kroków na drodze do szczęścia” (2007), “Trzy energie. Zapomniane kanony zdrowia i harmonii” (2008), “Umówić się ze wszechświatem–czyli o wpływie planet na los i zdrowie człowieka” (2009), “Alchemia obcowania. Sztuka słuchania i bycia słyszanym” (2009), “Jak zostać wizjonerem. Samouczek prawdziwej astrologii” (2010), “Podróże w poszukiwaniu sensu życia. Historie tych, co go znaleźli” (2012).

Niektóre z tych książek były wydane od trzech do siedmiu razy oraz zostały przetłumaczone na 8 języków.

W 2012 roku książka Rami “Podróże w poszukiwaniu sensu życia. Historie tych, co go znaleźli” została odznaczona główną nagrodą przez międzynarodową internetową inicjatywę zwaną “Dla dobra świata”.

Ostatnio ukazały się następujące książki Rami: “Poszukiwania prawdziwego sensu istnienia. Rozmowy z tymi, którzy go znaleźli” (2013), “Notatki duchowego awanturnika” (2013), “Magiczny klucz do 12 domów losu” (2013), “Księżycowe węzły: Rahu i Ketu. Życie tu i teraz” (2014), “Saturn – Wielki Nauczyciel, albo jak być mądrym i wyzbyć się cierpienia oraz nieszczęść ” (2015).

Pod redakcją Rami ukazała się książka: “Nakszatry. Życie pod szczęśliwą gwiazdą” (2014).

Rami Bleckt około 20 lat studiuje Astrologię Wedyjską oraz od około 15 lat udziela konsultacji osobistych.

W 2007 roku otrzymał tytuł Dźjotisz Guru. Ten najwyższy tytuł astrologa wedyjskiego został mu nadany przez jedną z najbardziej znanych i cieszących się dobrym autorytetem szkół Indii w Orisie.

W 2001 roku Rami założył swoją szkołę astrologii, która jest oparta na kanonach wiedzy starożytnej Indii. Obecnie nauka astrologii jest kontynuowana przez jego uczniów w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Łotwie, w Niemczech, w Czechach, Francji oraz w wielu innych krajach. Wiedza jest dostępna w dziennym oraz zaocznym trybie nauczania.

W maju 2014 roku, podczas obchodów w Moskwie 12-lecia Międzynarodowej Szkoły Astrologii Wedyjskiej Rami “Iszwara” honorowy gość oraz przyjaciel Rami – profesor David Frawley uznał szkołę Rami za jedną z największych i najlepszych na świecie. Powiedział też, że dostępny w szkole podręcznik “Jak zostać wizjonerem albo samouczek prawdziwej astrologii” (2010) jest jednym z najlepszych podręczników z dziedziny astrologii wydanych poza granicami Indii.

Od 1987 roku Rami poważnie studiuje różne nurty psychologii.

Przez około 15 lat zarządza Międzynarodową Szkołą Wschodniej (alternatywnej) Psychologii. Wykłada unikatowy cykl zajęć zwany “Prawdziwa Psychologia”. Obecnie zajęcia są przeprowadzane przez jego uczniów w wielu miastach świata.

Jest osobistym konsultantem biznesowym dyrektorów wielu wielkich firm. Z powodzeniem przeprowadzał warsztaty oraz praktyczne treningi biznesowe dla top-menedżerów oraz elity rządzącej wielkich korporacji.

Od marca 2006 roku do 2010 roku co roku przeprowadzał Międzynarodowy Festiwal Gwiazd Psychologii Wschodniej i Zachodniej w Izraelu uznawany przez specjalistów za jednego z najlepszych na świecie w swojej kategorii. Wagę festiwalu szczególnie podkreślił profesor Frank Kardel, który w ciągu 40 lat swojej działalności na polu zawodowym wziął udział w setkach podobnych festiwalów na całym świecie.

Od 2013 roku przeprowadza unikatowy festiwal “Osobowość złotego wieku” na Węgrzech. Festiwal ten łączy naukę rozwoju osobistego metodami psychologii alternatywnej z praktykami leczniczymi. Praktyki te są oparte na korzystaniu ze źródeł mineralnych.

Regularnie uczestniczy w programach radiowych i telewizyjnych w wielu krajach. Jego artykuły są drukowane w wielu czasopismach i gazetach. Programy z jego uczestnictwem przyciągają dużą uwagę, gdyż Rami za pomocą prostych słów potraf przekazać ludziom bardzo głębokie prawdy, a jego słowa wzbudzają zaufanie. Przekonuje praktycznym podejściem do problemów oraz znakomitym poczuciem humoru. Przeprowadza szybkie konsultacje na żywo dla nieznanych mu ludzi, opowiadając fragmenty ich przeszłości, opisując ich charakter, programy podświadome oraz udzielając im bardzo praktycznych rad.

W 2007 roku założył międzynarodowe rosyjskojęzyczne czasopismo “Dziękczynienie z miłością”, którego też jest głównym redaktorem. Wersja elektroniczna tego czasopisma jest dostępna na stronie internetowej: www.blagoda.com.
Obecnie czasopismo jest chętnie czytane przez grono regularnych czytelników w wielu miastach Rosji, Izraela, Niemczech, Ukrainy, Kazachstanu, Austrii, Francji, Litwy, Kanady, USA, Belgii, Anglii, Łotwy, Azerbejdżanu i nawet w Nowej Zelandii i RPA. Na dzień dzisiejszy ogólny nakład czasopisma stanowi ponad 2.5 mln egzemplarzy. Czasopismo jest wydawane w Rosji, Izraelu, w Niemczech, Czechach, Kanadzie, na Ukrainie i w Kazachstanie.

W 2009 roku został wybrany na przewodniczącego charytatywnej organizacji “Duchowe Narody Zjednoczone w Kanadzie” (Spiritual United Nation of Canada). Celem tej organizacji jest zrzeszenie duchowo rozwiniętych ludzi należących do przeróżnych religijnych szkół oraz nurtów filozoficznych, którzy są gotowi na bezwarunkowe służenie innym ludziom oraz społeczeństwu.

24 Marca 2013 roku Rami otrzymał tytuł “Rycerza Pedagogiki Humanitarnej” z rąk prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Ugrupowań Społecznych profesora R. S. Amonaszwili. Otrzymał złoty znaczek “Serce i Łabądź”. Rami nie jest członkiem tego stowarzyszenia, nadano mu ten tytuł w ramach wyjątku.

W maju 2014 roku otrzymał nagrodę “Rosyjski Oskar” nadawaną tym rosyjskojęzycznym mieszkańcom Kanady, którzy przyczynili się do rozwoju społeczeństwa. Podczas ceremonii wręczenia nagród byli obecni przedstawiciele Konsulatu Generalnego Rosji, przedstawiciele rządu kanadyjskiego oraz burmistrz miasta Toronto.

W 2015 roku zajął pierwsze miejsce wśród 100 najbardziej znanych nauczycieli rozwoju osobistego, którzy się przyczynili do rozwoju wielu osób. Ranking ten został przeprowadzony przez stronę internetową “Planeta treningów”.

Rami Bleckt jest niezależnym mentorem i konsultantem wielu liderów politycznych, znanych działaczy społecznych oraz biznesmenów kilku państw świata. Od 2004 roku nieodpłatnie kieruje Międzynarodowym Stowarzyszeniem Psychologii Wschodniej. Głównym celem stowarzyszenia jest pomóc ludziom w stawaniu się zdrowszymi i bardziej harmonijnymi jednostkami za pomocą technik starożytnej mądrości oraz współczesnych osiągnięć naukowych. Rami nie jest zwolennikiem jakiegokolwiek ruchu religijnego bądź politycznego i nie dąży do stworzenia jakiejkolwiek organizacji.

Aktywnie propaguje wartości rodzinne, posiada czwórkę dzieci.

Jest znany jako: pisarz, redaktor, wydawca, dziennikarz, publicysta, nauczyciel duchowy, filozof, konsultant biznesowy, wykładowca, konsultant, uczestnik programów na radio i telewizji, uczony, badacz, mistyk, biznesmen, podróżnik, organizator przeróżnych organizacji charytatywnych i edukacyjnych, humorysta, astrolog wedyjski, lekarz medycyny alternatywnej, działacz społeczny, propagator zdrowego i trzeźwego stylu życia oraz ten, kto potraf bardzo szybko zmieniać na lepsze losy wielu ludzi.

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Komentarze są wyłączone.