Akshaya Tritiya

18 kwietnia to najkorzystniejszy dzień w roku

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na dzień zwany Akshaya Tritiya, który jest najkorzystniejszym dniem w roku dla planowania i rozpoczynania wszelkich nowych spraw.

W tym roku przypada on na 18 kwietnia. Wtedy Słońce i Księżyc znajdują się w egzaltacji jednocześnie. Dla mieszkańców Nowego Yorku i Toronto Akshaya Tritiya rozpocznie się 17 kwietnia około 21:30 i będzie trwała do 16:30 następnego dnia, 18 kwietnia. Ten czas uważa się za najkorzystniejszy dzień w roku.

Często myślimy, że od Boga należy coś prosić i modlić się o spełnienie naszych pragnień. Tak, zgadza się, ten dzień jest korzystnym dniem dla rozpoczynania wszelkich nowych spraw, jednak przede wszystkim jest to święto ducha, które warto przeznaczyć dla dobra swojego rozwoju duchowego. Zaawansowane w swoim rozwoju dusze mówią o tym, że należy modlić się do Absolutu tak czy inaczej, gdyż On doskonale zdaje sobie sprawę z naszych podświadomych pragnień i je spełni. Ponad pięć tysięcy lat temu właśnie w tym dniu rozpoczęto spisywanie świętych ksiąg – Mahabharaty i Bhagavatgity.

Tego dnia Słońce będzie połączone z Wenus, więc moim zdaniem bardzo korzystnym jest planowanie wszelkich spraw, które są związane z wpływem Wenus na nas. Chodzi o powodzenie i poprawę naszych relacji międzyludzkich, kupno nieruchomości oraz przedmiotów luksusowych, oraz kosztowności.

Saturn z Marsem będą się znajdowały w ósmym domu od Księżyca i uważam, że takie położenie trochę psuje korzystne wpływy tego dnia. W pewnym sensie okazuje to swój planetarny wpływ na człowieka aż do kwietnia przyszłego roku. Jednak uważa się, że taki wpływ planet nie jest aż tak znaczący podczas Akshaya Tritya. Tego dnia zaleca się otwieranie kont w banku i planowanie dalszej działalności finansowej. Jednak 18 kwietnia Merkury będzie w swoim słabszym położeniu i dlatego uważam, że lepiej tego nie robić, chyba że to jest konieczne.

W każdym razie, jeśli korzystacie z dobrodziejstw psychologii wschodniej i znacie zasady astrologii wschodniej, to zalecam przeczytać mantry dla Merkurego, Saturna i Marsa przed napisaniem wszelkich planów oraz przed początkiem wszelkich działań, aby zwiększyć ich pozytywny efekt. Tego dnia również można przestrzegać postu do południa.

Niemniej jednak jest to najlepszy dzień w roku dla planowania i dla rozpoczynania wszelkich nowych spraw. Akshaya Tritya również uważa się za bardzo korzystnym dniem dla kupna wyrobów ze złota i zazwyczaj przynosi powodzenie temu, kto je kupi tego dnia.

Mam nadzieje, że uda wam się dobrze zaplanować swoją działalność na przyszły rok aż do przyszłego kwietnia na poziomie fizycznym, społecznym, emocjonalnym i duchowym. Mam również nadzieję, że dzięki temu uda wam się oraz waszemu otoczeniu poczynić szybkie postępy, oraz stać się ludźmi bardziej szczęśliwymi, zdrowymi i cieszącymi się sukcesami.

Z najlepszymi życzeniami!

Bądźcie szczęśliwi, zdrowi i odnoście sukcesy!

Z miłością,

Rami

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Leave a Comment